HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOCI OBSTÁLI V TUHÉ BITVĚ U HRANIC

BULDOCI OBSTÁLI V TUHÉ BITVĚ U HRANIC

Z utkání plného slovních přestřelek a tvrdých střetů odešli s výhrou Bulldogs Brno. Domácí Hodonín se ještě do konce první třetiny držel ve hře, poté ale šla posádka kouče Emmera brzy do dvoubrankového trháku. Ke zvratu již nedošlo, hosté šest minut před závěrečnou sirénou potvrdili svůj úspěch a jejich vítězná série tak trvá již sedm zápasů. Náskok Brna ve východní tabulce 1. Ligy však stále činí pouhé dva body, neboť záložní tým Pardubic se taktéž drží, ale odehrál o zápas více.

1.NHBL: HBC Hodonín - HBK Bulldogs Brno 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Rapant (Sajdl, Helešic), 14. Švagerka Z. (Mohyla) - 4. Toman (Zbranek), 9. Klíma (Šír, Fišar), 16. Toman (Klíma, Heide), 19. Hynek (Hudec, Zbranek), 39. Fišar (Hynek, Šír)

Rozhodčí: Černý, Prudík. Vyloučení: 10:5; z toho Maloušek (dom.) OT, Hübl (dom.) OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:21.

Sestava domácích: Krýsa (Lindner) – Helešic, Hübl, Maloušek, Mohyla, Navrátil, Prčík, Randis, Rapant, Roch, Sajdl, Šupa, Švagerka J., Švagerka M., Švagerka Z., Tóth D., Tóth M., Zetocha „C“.
Sestava hostí: Sterenčák – Baláč, Broulík, Fišar, Heide, Hudec, Hynek, Klíma, Šír, Toman, Valko F., Valko J., Vodvárka, Zbranek.

Hodonínský celek se ve východní divizi prozatím nachází na předposlední příčce a inkasoval ve své kategorii nejvíce branek. Dnes se však snažil jeho fanouškům i vedoucímu Brnu ukázat, že jde pouze o čísla. Uběhla sotva minuta od startovního buly a obrovské přečíslení domácích zužitkoval Rapant, jehož rána z první zaplula přesně nad Sterenčákovu vyrážečku – 1:0. Bulldogs však na svůj první gól také nemuseli čekat dlouho. V čase 03:25 zavezl míček za modrou čáru hostující Toman, proti jeho rychlé střele nezasáhl hodonínský brankář ideálně a bylo vyrovnáno – 1:1.

Mírná převaha byla v úvodní periodě na straně Buldoků, kteří za několik okamžiků donutili k faulu Zetochu a přesilovku zúročil přesným projektilem z kruhu jejich kanonýr Jakub Klíma – 1:2. Ještě do přestávky odpověděl stejným způsobem Hodonín, když šel pykat za hrubost Šír. Zbyněk Švagerka vedl balónek do mezikruží, nenechal se o něj připravit a propašoval jej přes celou skrumáž až do brněnské klece – 2:2. Zápas byl tedy po hvizdu zcela otevřený.

Jen 39 sekund po zahájení druhého dějství šli hosté znovu do vedení. Klíma našel lobem na modré čáře vyčkávajícího Dominika Tomana, ten se odpoutal od bránícího hráče a z dobré pozice zakončil mezi betony Lindnera – 2:3. Záhy bylo pro domácí tým ještě hůře, když z hranice kruhu pálil do černého Hynek – 2:4. Na to Hodonín reagoval střídáním gólmanů a do brány putoval Krýsa.

Ve zbývající části druhé třetiny potkala hodonínské hráče výrazná nedisciplinovanost. Dlouhé početní výhody nabídli Brnu Jan Švagerka a Tomáš Hübl, po jejichž prohřešcích odešli s krvavým nosem hráči Vratislav Fišar a Filip Valko. Druhý z prvně jmenovaných obdržel také trest do konce klání. První z těchto netradičních přesilovek se ještě na dvě minuty proměnila ve dvojnásobnou, ale nakonec ani v jedné z nich Buldoci vedení nezvýšili. Mrzet je to však nemuselo.

V poslední fázi zápasu se spíše jen dohrávalo. Hosté jistili situaci a jakmile se začal blížit konec tohoto emotivního souboje, bylo po jejich vydařené akci hotovo. Šír při pohybu vpřed poslal míček na opačnou stranu Hynkovi, jenž přihrál do běhu Fišarovi a ten z voleje zavěsil – 2:5.

Hodnocení trenéra: V Hodoníně se hrál hokejbal jen první třetinu. Pak to již s hokejbalem mělo málo společného. Naštěstí naši kluci chtěli hrát tento hezký sport a byli jsme po zásluze odměněni vítězstvím, které ale bylo vykoupeno několika zraněními.