HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyCENNÉ TŘI BODY Z VÝJEZDU ÁČKA

CENNÉ TŘI BODY Z VÝJEZDU ÁČKA

CENNÉ TŘI BODY Z VÝJEZDU ÁČKA

Buldoci "A" si po bojovném a skvělém týmovém výkonu odvezli historicky první výhru z Poličky. V tomto emotivním utkání sice ani jednou neprohrávali, ale domácí Kometa jim to vůbec neulehčila a byla více než rovným soupeřem. Brno tak bodově uniká a navyšuje svůj náskok na čele tabulky 1.NHBL divize Východ.
 
1.NHBL: SK Kometa Polička - HBK Bulldogs Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
 
Branky a nahrávky: 27. Levý (Hejtmánek D.) - 9. Šír (bez asistence), 25. Klíma (Skřivánek), 43. Hudec (bez asistence)
 
Rozhodčí: Havelka, Řezníček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:23.
 
Sestava domácích: Novák - Chmel, Geba, Hejtmánek J., Hnát - Augustin, Hejtmánek D., Holec, Hubálek, Levý, Štefka F. "C", Tobiáš J., Tobiáš O..
Sestava hostí: Sterenčák - Dmytryszyn, Fišar, Jandourek, Zbranek - Baláč "C", Emmer, Hudec, Klíma, Šír, Skřivánek, Toman, Valko F..
 
Polička, která si po skvělém startu do sezóny vybrala v předchozích dvou zápasech svůj blackout, chtěla bezpochyby na domácím hřišti urvat všechny body a vrátit se do čela tabulky. Brno však přicestovalo rovněž dobře připravené a k vidění byl vysoce kvalitní souboj. Ovšem hráči se museli popasovat s kluzkým povrchem.
 
V úvodních minutách hrály oba mančafty trpělivě a čekaly jeden na chybu druhého. Hrubého zaváhání se jako první dopustili hosté ve vlastní přesilovce a vznikl z toho brejk dva na nulu, ovšem Sterenčák se vyznamenal. Za pár minut vystihl na druhé straně chybnou rozehrávku soupeře Ondřej Šír a následně propálil svého bývalého spoluhráče z Letohradu - 0:1. Stejný útočník promrhal obrovskou příležitost pár sekund před první sirénou, když jej Klíma vyzýval přesnou pobídkou do luxusní pozice před Michalem Novákem. Do kabin se odcházelo za hubeného vedení Bulldogs, kterým v této periodě patřilo o něco více pasáží. Docházelo také k eskalaci emocí zejména v publiku, kam rozhodčí vynesli i napomenutí.
 
Svěřencům Jana Emmera se po Zbrankově faulu podařilo skvěle odbránit dvě minuty ve čtyřech a krátce nato zvýšili svůj náskok. Jakub Klíma se zpoza brány natlačil až před poličského gólmana a špičkou hole přes něj dostal míček až za brankovou čáru - 0:2. Domácí Kometa se ale nenechala zahanbit a při početní výhodě snížila. David Hejtmánek na modré čáře nabil svému jmenovci Levému, jenž se prosadil ukázkovou střelou do protipohybu Sterenčáka - 1:2. Tudíž Východočeši i po druhém dějství ztráceli na Brno pouze jediný gól.
 
V poslední třetině ukazovala Polička velké odhodlání zápas vyrovnat. Buldokům se však její tlak podařilo ustát a z protiútoku sami udeřili. Do sólového úniku se prodral Ondřej Hudec a příkladným blafákem do bekhendu vsítil pojišťující gól - 1:3. Zakrátko ještě na Nováka uháněli sami Ondřejové Hudec a Šír, ale druhý jmenovaný s přihrávkou evidentně nepočítal. Vzápětí došlo k podobné situaci v opačném pásmu, rovněž bez gólového efektu. Domácí ještě vytvořili závar při jejich power-play, ale Brňané již nepřipustili další změnu skóre a Lukáš Sterenčák měl ve své bráně zavřeno.
 
Buldoci se tedy stále drží v čele prvoligové tabulky na východě. Zejména tato výhra je pro ně velmi povzbuzující, neboť v minulosti si z Poličky často odváželi debakly a teď získali na místním hřišti poprvé tři body.
 
Hodnocení trenéra: Zápasy s Poličkou jsou v posledních letech vždy urputné a vyrovnané. Nejinak tomu bylo dnes. Pokud bych měl něco pochválit, tak především výborný bojovný týmový výkon a také morálku, obzvlášť defenzivních hráčů - počínaje Lukášem v bráně, přes neústupné beky Jandyse a Lukina Zbranka a obě levasa Tomíka Baláče a Toma Skřivánka. Z čeho jsem měl ale neskutečnou radost, byl bezchybný výkon dvou útočníků, kteří museli zaskočit v obraně - Vráti Fišara a Filipa Emmera. Oba vytvořili dvojici, která se dovedla vymanit zpod tlaku napadajících domácích a navíc i konstruktivně podpořit útok, skoro bez jakýchkoliv okének v obranné činnosti. Bez těchto dvou "univerzálů"  (a dalších defenzivních hráčů) bychom dnes neodjeli z Poličky jen s jedním inkasovaným gólem. Jedno negativum jsem také našel, na takové zápasy nemůžeme jezdit ve dvanácti (navíc když se nám zraní v první třetině hráč). Naštěstí domácích byl stejný počet.