HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyDOKONALÉ VÍTĚZSTVÍ V PARDUBICÍCH

DOKONALÉ VÍTĚZSTVÍ V PARDUBICÍCH

DOKONALÉ VÍTĚZSTVÍ V PARDUBICÍCH

Bulldogs Brno dnes byli v pardubických Polabinách nekompromisní. Svoji převahu potvrdili půltuctem vstřelených gólů a odvezli si všechny body. Jelikož poličská Kometa i Ježci HM tento den nebodovali, se Brno osamostatňuje na prvním místě tabulky 1.NHBL divize Východ.
 
1.NHBL: HBC Pardubice B - HBK Bulldogs Brno 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)
 
Branky a nahrávky: 10. Kohoutek (bez asistence) - 3. Valko F. (Toman, Hynek), 6. Klíma (Nazad), 11. Skřivánek (Vodvárka, Emmer), 21. Šír (Skřivánek, Hudec), 21. Vodvárka (Hynek), 45. Hynek (Šír, Klíma).
 
Rozhodčí: Orlich, Vrba. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 17:32.
 
Sestava domácích: Foršt (Bitnar) – Deml, Geisler, Hálek, Hruška, Kopřiva, Podařil, Svoboda – Blažek, Janeček, Kohoutek, Kouba, Kunc „C“, Langr, Licek, Mach, Novák, Šimek.
Sestava hostí: Sterenčák – Broulík, Fišar, Heide, Nazad, Valko J. – Baláč „C“, Emmer, Hudec, Hynek, Jandourek, Klíma, Šír, Skřivánek, Toman, Valko F., Vodvárka.
 
Hosté se v první třetině ocitali častěji před bránou soupeře, což přetavili ve dvougólový náskok. Začalo to již po dvou odehraných minutách. V přečíslení dvou na jednoho vybídl Toman přesnou přihrávkou Filipa Valka, jenž zakončil s rozvahou a propasíroval balónek přes Bitnara – 0:1. Na to Buldoci záhy navázali, když se Klíma stal šťastným autorem dorážky poté, co společně s Nazadem provedli, co bylo třeba – 0:2. Nakrátko ale vzala Brnu vítr z plachet kontaktní branka Pardubic, kdy využil námazu Lukáš Kohoutek a prostřelil Sterenčáka mezi betony – 1:2. Jenže několik sekund po středovém buly sekal domácí kapitán Kunc, v přesilovce Brno uzamklo Východočechy v jejich obranném pásmu a do zcela prázdné klece zametal Tomáš Skřivánek – 1:3.
 
I po přestávce byli Bulldogs lepším týmem a během druhé periody přidali v rychlém sledu další dva góly. Skřivánek od hrazení poslal vzduchem míček Šírovi, který si jej rukou zpracoval a z mezikruží vypálil přesně k tyči – 1:4. Po dalších 48 sekundách dostal Hynkovu vyraženou střelu do brány důrazný Petr Vodvárka – 1:5. Trenér Doležal reagoval timeoutem a střídáním gólmanů.
 
Na B-týmu Pardubic sice byla vidět zřetelná snaha udělat něco s výsledkem, ale hosté jej v drtivé většině zbývajícího času dokázali držet bezpečně daleko. Také se domácí hráči nechali během poslední fáze, v níž docházelo i k menším roztržkám, třikrát vyloučit. A 26 vteřin před koncem se Buldoci v početní výhodě postarali ještě o šestý úder, když se z dorážky do poodkryté brány prosadil Hynek – 1:6.
 
Hodnocení trenéra: Konečně jsme se sešli v potřebném počtu a mohli střídat tři kompletní pětky. Díky tomu jsme vydrželi s nastavenou taktikou po celý zápas a domácí jsme do něj skoro nepustili. Musím říci, že domácí nehráli špatně, bojovali, snažili se stále s utkáním něco udělat (i vyvolat nějakou šarvátku). Přesto jsme zůstali koncentrovaní a de facto jsme je nepustili do souvislejšího tlaku, naopak sami jsme dovedli využít jejich zaváhání. A dnes i efektivně.