HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkySOUBOJ S FINALISTOU ZA DVA BODY

SOUBOJ S FINALISTOU ZA DVA BODY

SOUBOJ S FINALISTOU ZA DVA BODY

Svítkov v Brně ukazoval, že se do posledního finále nedostal omylem a celý zápas nepříjemně kousal, zejména jeho nejmladší hráči. K vidění byl pohledný hokejbal s vysokým tempem, mančafty se neustále navzájem dorovnávaly. Nakonec však Bulldogs nedovolili svému protivníkovi dobýt jejich tvrz a vydřeli dva bodíky po prodloužení, čímž znovu atakují čelo prvoligové tabulky na východě.
 
1.NHBL: HBK Bulldogs Brno - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 4:3p (0:0, 1:1, 2:2; 1:0)
 
Branky a nahrávky: 30. Jelínek (Hudec), 34. Klíma (Valko F.), 38. Šír (Fišar), 47. Vodvárka (Jelínek) - 18. Bláha (Kábrt, Korec), 31. Brož (Král, Bureš), 40. Doležal (Bláha, Čech).
 
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:27.
 
Sestava domácích: Sterenčák – Dmytryszyn, Heide, Zbranek – Baláč „C“, Fišar, Hudec, Jelínek, Klíma, Nazad, Šír, Toman, Valko, Vodvárka.
Sestava hostí: Majerníček (Procházka) – Bureš, Korbel, Korec – Bláha, Brož, Čech, Doležal, Dudík, Gregor, Ilich, Kábrt, Král, Malý, Paukrt, Zaplatilek.
 
Oba celky se vrhly do zápasu s velkým nasazením a závary se odehrávaly před oběma gólmany. Majerníček při svých zákrocích častokrát vybíhal daleko z brány. Gól však diváci po dobu úvodní periody neviděli. Přesilovka se běhěm ní uskutečnila pouze jediná po brzkém faulu Korbela, ale brněnští ji nevyužili.
 
Chvíli po první pauze se naplnilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš. Nejprve to doslova hořelo před bránou Svítkova, kdy brankář byl v poloze vleže. Ovšem skóre se naopak otevřelo vzápětí na druhé straně, kde došlo k podobné situaci a neatakovaný Matyáš Bláha usměrnil svoji střelu do šibenice – 0:1. Buldoci se pochopitelně snažili vyrovnat, za pár okamžiků sice dopravili míček mezi tři tyče, ale kvůli údajnému kopnutí nakonec sudí rozpažili. Čas Brna přišel až krátce před druhou sirénou. Stars si nedali dostatečný pozor při střídání a nechali se vyloučit za hru v šesti, posléze krosčekoval Doležal. V pěti proti třem se domácí neprosadili, ale v klasické početní výhodě úspěšně tečoval Hudcovu ránu Ondřej Jelínek – 1:1. Do šaten se tedy znovu odcházelo za nerozhodného stavu.
 
V poslední periodě se podobně jako doposud válčilo o každý centimetr hřiště a začaly gólové hody. Několik sekund po úvodním vhazování okradl Nazada za bránou o míček Král, jenž si ihned vyjel před Sterenčáka. Sice trefil pouze jeho beton, ale u opačné tyčky měl snadnou pozici k dorážce zcela volný Filip Brož, jenž svoji premiéru v 1. Lize oslavil gólem – 1:2. Na to Buldoci odpověděli za tři a půl minuty. V útočném pásmu odvedl fantastickou práci Filip Valko a finální pas adresoval do mezikruží Klímovi, který se nezmýlil a srovnal – 2:2. Po dalších čtyřech minutách Brno v tomto klání poprvé ochutnalo vedení. Fišar našel od mantinelu přihrávkou na dobrém postu Šíra a ten propálil Majerníčka – 3:2. Ještě však byla divácká kulisa do vypršení klasického hracího času svědkem jedné trefy, a to do sítě domácích. Od hrazení za bránou poslal Bláha míček vyčkávajícímu Doležalovi, který nekompromisní ranou z voleje zařídil prodloužení – 3:3. Mohlo se sice ještě udát cokoliv, hrozivě vypadala zejména nastřelená tyč hostujícího Krále z poloviny hřiště, ale žádný z mančaftů se neodebral ze zápasu s prázdnou.
 
Nastavení skončilo po necelých dvou minutách, kdy během zmatků před klecí Stars rozsekl duel pohotovou dorážkou brněnský Petr Vodvárka a připsal si tak první gól v tomto dresu. Buldoci se tak stále nacházejí na výsluní tabulky 1.NHBL divize Východ, a to společně s Poličkou a Heřmanovým Městcem.