HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czB týmPříspěvkyVYPADALO TO NADĚJNĚ, ALE BULDOCI V ČP KONČÍ

VYPADALO TO NADĚJNĚ, ALE BULDOCI V ČP KONČÍ

VYPADALO TO NADĚJNĚ, ALE BULDOCI V ČP KONČÍ

V 1. kole Českého poháru stál béčku Bulldogs v cestě mančaft ze stejné ligy, SK Jihlava. Obě družstva se musela popasovat s absencemi mnoha klíčových hráčů. Domácí šli do rychlého vedení při vlastním oslabení. Brno později otočilo vývoj utkání na svoji stranu, ale nedařilo se mu vstítit pojišťující branku. A tak Jihlava chvíli před třetím hvizdem zužitkovala dvojnásobnou přesilovku a poslala mač do nastavení, v němž se i radovala z postupu.
 
1. kolo ČP: SK Jihlava - HBK Bulldogs Brno "B" 3:2p (1:1, 0:1, 1:0; 1:0)
 
Branky a nahrávky: 3. Apeltauer (Hlavatý M., Čára) - 43. Pošvic (Bohatý), 49. Harasim (Pošvic) - 11. Hovorka (Hejmal), 23. Blizňák (Hovorka).
 
Rozhodčí: Chytil, Vokurka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 29:29.
 
Sestava domácích: Čára - Jiskra, Zeman, Koch J., Harasim, Habermann - Pošvic, Bohatý, Král "C", Vávrů, Hlavatý M., Přibyl, Munduch, Fatrdla, Apeltauer.
Sestava hostí: Machovec (Krejčí) - Mucha "C", Závodský, Sova, Dmytryszyn - Fišar, Šír, Valko F., Hovorka, Vodvárka, Hejmal, Petřík, Kuntoš, Blizňák.
 
Vše začalo rychlým gólem Jihlavy v probíhající přesilovce hostí. Apeltauer vystihl chybnou rozehrávku, běžel sám proti Machovcovi a trefil se pod horní tyč - 1:0. Buldoci však byli v této fázi aktivnějším týmem a v čase 10:14 se při závaru před Čárou postaral z mezikruží o vyrovnání Jiří Hovorka - 1:1. Za nerozhodného stavu také odešly oba celky na první přestávku.
 
Ani na třetí pokus nevyužilo Brno vyloučení domácího hráče, ale jeho tlak pokračoval a v polovině druhé periody vstoupilo do vedení. Hovorka zavezl míček hluboko do pásma a poslal jej na modrou čáru nováčku Blizňákovi, jenž si vytvořil střeleckou pozici a se štěstím i skóroval - 1:2. Ke konci dějství čelili Buldoci dvěma početním výhodám Jihlavy, ale vše úspěšně ubránili.
 
Cíle pro závěrečnou třetinu měly oba týmy jasné. Domácí SK chtělo minimálně poslat zápas do prodloužení, Bulldogs by se hodila uklidňující branka. Ale své představy si až v posledních třech minutách naplnili prvně jmenovaní. Po vyloučení Petříka a Vodvárky si jihlavští zahráli přesilovou hru 5 na 3, v níž vyražený pokus Bohatého dorazil za záda hostujícího brankáře Lukáš Pošvic - 2:2.
 
O postupujícím tak muselo rozhodnout nastavení, v němž finální tečku dopsali domácí. Pošvic po vyhraném souboji u mantinelu přihrál ke vzdálenější tyči Harasimovi a ten úspěšnou koncovkou poslal SK do 2. kola poháru. Brno se tak stejně jako v minulém ročníku v této vyřazovací soutěži dlouho neohřálo.
 
Hodnocení trenéra Zdeňka Hejmala: Dnes to byl souboj poslepovaných sestav na obou stranách. Myslím si, že to byl vyrovnaný zápas a o výsledku rozhodla asi naše nemohoucnost v koncovce. Jihlava byla produktivnější, řešila své šance přímočařeji a zaslouženě vyhrála. Takže můžeme akorát popřát hodně štěstí do dalšího průběhu poháru a poděkovat za zápas.