HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOCI I PO KOMPLIKACÍCH PŘECE JEN VEZOU TŘI BODY Z ČAMLÍKOVA

BULDOCI I PO KOMPLIKACÍCH PŘECE JEN VEZOU TŘI BODY Z ČAMLÍKOVA

BULDOCI I PO KOMPLIKACÍCH PŘECE JEN VEZOU TŘI BODY Z ČAMLÍKOVA

Nervydrásající prvoligový zápas jako na houpačce se uskutečnil na půdě Malenovic, kam se dostavili Bulldogs Brno. Hosté si v první půli vytvořili dvougólový náskok, ale zlínští hráči ještě do konce druhé třetiny dokázali vyrovnat. Ba co víc, domácí šli nakrátko i do vedení. Ovšem Brno nehodilo flintu do žita a utkání zvrátilo. O rozhodující gól se postaral ve 42. minutě debutant Filip Valko.
 
1.NHBL: HBC Malenovice - HBK Bulldogs Brno 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
 
Branky a nahrávky: 28. Brázdil J. (Kalivoda, Nohál), 30. Foltýn (Hruboš), 34. Hruboš (Nohál, Novák) - 7. Toman (bez asistence), 19. Hudec (bez asistence), 35. Toman (Baláč, Heide), 42. Valko F. (Fišar).
 
Rozhodčí: Škrobák M., Popelka. Vyloučení: 3:6. Využití : 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:45.
 
Sestava domácích: Opavský (Polišenský) – Foltýn, Kalivoda, Lečbych, Novák, Rychlík, Zlámal – Brázdil J., Brázdil M., Havlík, Hradil, Hruboš, Huťka „C“, Nohál, Ševčík, Vingárek.
Sestava hostí: Sterenčák (Makara R.) - Broulík, Dmytryszyn, Heide, Jandourek, Zbranek – Baláč „C“, Fišar, Hudec, Hynek, Skřivánek, Toman, Valko F., Vodvárka).
 
V první periodě měli Bulldogs problémy s nedisciplinovaností a nabídli domácím, kterým lépe vycházely souboje, hned tři početní převahy. Ale Lukáš Sterenčák zabránil gólovým katastrofám a spolehlivě zachytal především v okamžicích, kdy se před bránou zjevil nekrytý hráč Malenovic. Ovšem Brno mělo do první pauzy rovněž své dobré pasáže a nakonec jim náležel jediný gól tohoto dějství poté, co zužitkovali svoji přesilovku. Na prahu osmé minuty, kdy zlínští nevyhodili balónek z obranného pásma, zaplula do sítě tečovaná střela Tomana – 0:1.
 
Tři minuty po odpočinku se hosté radovali podruhé. Hudec si nejprve obhodil bránícího hráče, vystartoval vpřed a ze strany propálil mladičkého gólmana Opavského – 0:2. Brno bylo na koni a ve svém tlaku pokračovalo, ale další branku nedokázalo přidat. A tak si vzali slovo Čamlíci, kteří se brzy postavili zpět na nohy. V čase 27:56 úspěšně doklepl Kalivodovu ránu od modré Jan Brázdil – 1:2. Za půl minuty vyhodil míček do ochozů Filip Valko, a to v následující početní výhodě potrestal gólem do kabiny Foltýn, jenž dobře umístěnou pumelicí nedal brankáři hostí šanci – 2:2.
 
Do třetí periody vstupovala posádka Adama Kovaříka v psychické výhodě a záhy otočila skóre utkání. Nohál vybídl přesnou nahrávkou rozběhnutého Hruboše, který utekl brněnské obraně a po kličce do bekhendu zametl oranžový plast do Sterenčákovy brány – 3:2. Jenže krátce nato fauloval Hradil a Buldoci se chopili příležitosti zpět srovnat krok s domácími. Dominik Toman poprvé vsítil dva góly za jedno utkání v 1. Lize, kdy Opavský proti jeho střele z dálky nezasáhl dostatečně – 3:3. Smírný stav vydržel po dobu sedmi minut, než padlo rozuzlení. Fišar našel zpoza brány v dobré pozici Filipa Valka a ten při své premiéře v áčku Bulldogs Brno rozhodl utkání ve prospěch svého celku – 3:4. Ve zbývajících momentech se hosté ještě řádně zapotili po nedovolených zákrocích Hudce a Skřivánka. Ale v obou přesilovkách Malenovic, z nichž ta druhá byla umocněna odvoláním gólmana, již Buldoci opětovnému vyrovnání zabránili a odjeli domů s cenným vítězstvím.
 
Hodnocení trenéra: Velmi si cením vybojovaného vítězství. Kluci ukázali, že i přes citelnou absenci celé řady opor mohou zvítězit nad nahecovaným soupeřem na jeho doméně - asfaltu.