HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czMládežPříspěvkyPETR HEIDE: DOKÁŽEME SE ADAPTOVAT A HRÁT SE SESTAVOU, KTEROU MÁME K DISPOZICI

PETR HEIDE: DOKÁŽEME SE ADAPTOVAT A HRÁT SE SESTAVOU, KTEROU MÁME K DISPOZICI

PETR HEIDE: DOKÁŽEME SE ADAPTOVAT A HRÁT SE SESTAVOU, KTEROU MÁME K DISPOZICI

V sobotu začíná nová sezóna juniorům a stejně jako minulý rok ji odstartují proti Třinci, tentokrát na jeho půdě. Extraliga juniorů se po čtyřech letech dělí opět na divize a v té východní změří Bulldogs své síly se sedmi soupeři. Jaké jsou vyhlídky kvalitního zadáka Peti Heideho?
 
JIŽ POTŘETÍ V ŘADĚ VÁS ČEKÁ HNED PO PAUZE TŘINEC. CO BUDE PODLE TVÉHO NÁZORU TŘEBA, ABYSTE SI NA NĚJ TENTOKRÁT POSVÍTILI A NEOPAKOVAL SE SCÉNÁŘ Z PŘEDCHOZÍCH DVOU VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ?
V minulých dvou zápasech jsme měli velký problém v obranné třetině a v koncovce jsme taky zrovna neexcelovali. Několikrát jsme trefili zařízení, ale to neomlouvá výsledek, s kterým jsme přijeli domů. V sobotu se musíme hlavně soustředit na to, abychom dělali, co máme a musíme být dravější v útoku. Nesmíme nechat soupeři ani jeden míček zadarmo a samozřejmě musíme být ostražitější v obraně.
 
BYLA PRO VÁS LETNÍ PŘÍPRAVA HODNĚ NÁROČNÁ?
Na letní přípravu jsme nechodili zrovna ve velkém počtu, což mě mrzí. Na soustředění se nás ale sešlo už více a snažili jsme se s klukama plnit velmi náročný tréninkový plán, který nám trenéři připravili. Neříkám, že to vždy tak vypadalo, ale bylo vidět, že se chceme zlepšovat. Bylo pár chvil, kdy jsme si mysleli, že nám upadnou nohy, ale to k přípravě přeci patří. (smích)
 
OPĚT JSTE O NĚCO ZKUŠENĚJŠÍM TÝMEM. VĚŘÍŠ, ŽE BY TENTOKRÁT MOHLO BÝTI REÁLNÉ SE V TÉTO SEZÓNĚ POHYBOVAT ALESPOŇ VE STŘEDU TABULKY DIVIZE VÝCHOD?
Pár starších kluků nám odešlo, ale všichni spolu hrajeme několik sezón v řadě, takže se nebojím, že bychom si s klukama nesedli. Budeme mít posily z Kyjova a Jihlavy, takže o zkušenosti nebude nouze. Jen ty zkušenosti musíme efektivně využít a musíme zrychlit hru. Já osobně bych rád s juniorkou dosáhl na vyšší příčky tabulky než je jen předposlední místo, ale vím, že máme v naší skupině mnoho kvalitních celků, takže musíme hrát zodpovědně a ukázat, co v nás je. Celá sezóna se bude odvíjet od naší účasti na trénincích a našeho přístupu k zápasům. Jestliže budeme tréninky zanedbávat, bude to vidět na výsledcích. S klukama si taky musíme stanovit jasný cíl, abychom byli všichni na stejné vlně a mohli se soustředit na sezónu.
 
BUDOU TI V TÝMU CHYBĚT BORCI, CO MUSELI V JUNIORCE KVŮLI VĚKU SKONČIT?
Mně osobně budou naši starší kluci chybět, jelikož jsem se od nich ledacos naučil, když jsme spolu hráli v žácích a jsme si hodně blízcí. Naštěstí se budeme vídat v mužských kategoriích, takže si z toho nic nedělám. Vždy je to nepříjemné, když někdo ze starších kluků odchází do vyšší kategorie, ale prošli jsme si tolika kategoriemi, že se dokážeme adaptovat a hrát s takovou sestavou, kterou máme k dispozici. Z počátku nám asi budou kluci chybět na svých obvyklých pozicích, ale věřím, že si s tím trenéři i my poradíme.