HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOCI VEZOU Z FINAL FOUR BRONZOVÉ MEDAILE, MISTREM JE DOMÁCÍ SUCHDOL

BULDOCI VEZOU Z FINAL FOUR BRONZOVÉ MEDAILE, MISTREM JE DOMÁCÍ SUCHDOL

BULDOCI VEZOU Z FINAL FOUR BRONZOVÉ MEDAILE, MISTREM JE DOMÁCÍ SUCHDOL

Každý tým chtěl v Suchdolu na Final Four urvat zlatou trofej, Buldokům se to ale nepovedlo. V semifinále Brno nedokázalo přejít přes svítkovské Stars, s nimiž v této soutěži naposledy prohrálo 7.10.2017. V neděli si to rozdalo o konečnou třetí příčku s druhým poraženým semifinalistou, B-týmem Pardubic. Proti tomuto seskupení, rovněž z města perníku, si Bulldogs vcelku poklidnou výhrou zajistili bronz, svůj premiérový cenný kov z 1. ligy. Velké díky za tento víkend patří organizátorům, přítomným členům ČMSHb, rozhodčím a samozřejmě také soupeřům.
 
SF: HBK Bulldogs Brno – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
 
Branky a nahrávky: 35. Šír (Baláč, Hudec), 45. Skřivánek (Jelínek) – 27. Kábrt (Malý, Paukrt), 29. Král (Běloušek), 42. Král (Kubal, Bureš).
 
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:19.
 
Sestava Bulldogs Brno: Sterenčák – Fišar, Heide, Jandourek – Baláč „C“, Broulík, Emmer, Hudec, Jelínek, Klíma, Protiva, Šír, Skřivánek, Toman.
Sestava Svítkov Stars: Synek (Procházka) – Bureš, Flos, Macháček – Běloušek, Dudík, Kábrt, Korbel, Král, Kubal, Macenauer, Malý, Menc, Novotný L., Paukrt, Pelikán.
 
Sobotní semifinále mezi Brnem a Svítkovem bezpochyby splnilo parametry play-off, ačkoli padlo na každé straně pouze jediné vyloučení. Hra se v první třetině neustále přesypávala z jednoho pásma do druhého, ale gólmani byli dlouho stoprocentní. Otevřít střelecký účet se podařilo až po polovině utkání Východočechům. Po křídle zavezl balónek do útočné třetiny Malý a přesným pasem našel před bránou sbíhajícího Matěje Kábrta, který bez váhání poslal svůj celek do vedení – 0:1. Za minutu a půl bylo ve svítkovském táboře ještě veseleji. Běloušek nejprve ztroskotal na dobře postaveném Sterenčákovi, ale míček neztratil a po následném oblouku jej poslal do mezikruží Královi, který se nadvakrát trefil do sítě – 0:2. Do třetí periody si tedy Stars odnesli pohodlný náskok.
 
Branky se v čase 34:46 dočkali také Bulldogs. Svoje střelecké kvality znovu ukázal Ondřej Šír, jenž od modré čáry nachytal Synka rychlou střelou do šibenice – 1:2. Od této chvíle jako by pardubičtí hráči lehce znervózněli a Brňané je soustavně mačkali. Jenže vyrovnávací gól vsítit nedokázali a nakonec se fatální chybou sami připravili o šanci poslat zápas do prodloužení. Jandourek chtěl z obranné třetiny před dotírajícím Králem odehrát míček rychle do bezpečí, ovšem namazal jej přímo do jízdy Kubalovi. A ten následně přihrál před odkrytou bránu vyčkávajícímu Jakubu Královi, pro nějž nebyl problém vrátit Hvězdám dvougólové vedení – 1:3.
 
Buldoci v posledních dvou minutách zkoušeli hru bez brankáře. Ve velmi komfortní pozici nezamířil do opuštěné klece svítkovský kapitán Paukrt, čehož mohl teoreticky ještě litovat. To by však musel Hudec proměnit trestné střílení, které sudí nařídili po Burešově úmyslném posunutí brány. Pak už pouze upravoval na konečných 2:3 Skřivánek. Hokejbalisté Svítkova, kteří mají s Brnem výrazně zápornou bilanci vzájemných zápasů, dokázali téměř po čtyřech letech tohoto soupeře v 1.NHBL zdolat a zajistit si postup do finále.
 
 
O 3. místo: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice „B“ - HBK Bulldogs Brno 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
 
Branky a nahrávky: 40. Kopřiva (Kouba) – 13. Emmer (Klíma, Toman), 14. Skřivánek (Klíma, Emmer), 22. Klíma (Emmer, Nazad).
 
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 18:34.
 
Sestava Autosklo Pardubice „B“: Foršt (Bitnar) – Deml, Geisler, Hálek, Hruška, Kopřiva, Svoboda, Tajovský, Toman – Blažek, Dostál, Kouba, Kunc „C“, Lauryn, Licek, Moravec, Novák, Socha.
Sestava Bulldogs Brno: Sterenčák – Fišar, Heide, Jandourek – Baláč „C“, Broulík, Emmer, Hudec, Jelínek, Klíma, Nazad, Protiva, Šír, Skřivánek, Toman.
 
Od prvních minut bylo Brno aktivnějším týmem a o vyrušení bezgólového stavu se postaralo až ke konci prvního dějství. Po dobře sehraném protiútoku vybídl Klíma nahrávkou mezi kruhy Filipa Emmera, který přesně umístěnou střelou na vzdálenější tyč nedal Forštovi šanci – 0:1. Do přestávky ještě přidali Bulldogs druhou branku v přesilové hře, kdy Klímovo nahození úspěšně dorazil za čáru Skřivánek – 0:2.
 
Posádka Jana Emmera šla vítězství o poznání více naproti, zatímco Autosklo bylo ve druhé periodě téměř bez pohybu a v útočné zóně se ocitalo jen sporadicky. Proto se gólový rozdíl ve 22. minutě ještě navýšil z hole Jakuba Klímy, jehož projektil od modré čáry skončil se štěstím za zády pardubického brankáře – 0:3.
 
Do poslední fáze hry šla mladá východočeská družina naplno a ještě se jí podařilo lehce znepříjemnit Buldokům cestu za bronzem. V početní nevýhodě vypálil po Koubově čistě vyhraném buly Vojtěch Kopřiva a jeho rána šla přesně nad Sterenčákovo rameno – 1:3. Vzápětí fauloval brněnský kapitán Baláč a pardubičtí se mohli dostat do kontaktu. Jenže to jim překazil zbytečným zákrokem vysokou holí Licek, po čemž se objevila krev v obličeji Hudce a pochopitelně nastal čtyřminutový trest. Skóre se ale do konce hracího času již nezměnilo a hokejbalisté Bulldogs Brno se mohli radovat z finálního 3. místa.
 
Hodnocení trenéra Jana Emmera: Do sobotního utkání jsme vstoupili ospale a ustrašeně. Trvalo nám více jak dvě třetiny, než jsme začali hrát to, co jsme chtěli a to už bylo pozdě. Přesto musím klukům vyseknout poklonu, jak utkání nakonec zdramatizovali. Do nedělního utkání jsme vstoupili aktivněji než do sobotního. Dokonce si myslím, že aktivněji než soupeř a také jsme se ujali vedení, které jsme postupně navyšovali. Pardubice se snažily, ale myslím, že po celé utkání jsme jim nedovolili nás výrazněji zatlačit. Utkání jsme dovedli zaslouženě do vítězného konce. Rozhodně ale nešlo o nic lehkého a soupeř se celou dobu snažil a bojoval. Děkuji mu za výborný zápas! Všechna utkání, která jsme po znovunastartování sezóny hráli, byla kvalitní. Nakonec musím celou sezónu, kterou jsme dohrávali prakticky jen se dvěma/třemi obránci, hodnotit za úspěšnou! Celému týmu děkuji a věřím, že toto není poslední "placka", na kterou tento tým dosáhl a dosáhne!