HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOCI PROŠLI PŘES HORALY DO PRVOLIGOVÉHO FINAL FOUR!

BULDOCI PROŠLI PŘES HORALY DO PRVOLIGOVÉHO FINAL FOUR!

BULDOCI PROŠLI PŘES HORALY DO PRVOLIGOVÉHO FINAL FOUR!

Čtvrtfinálová série 1. ligy mezi Buldoky a Horaly přinesla velké drama, ač nepadlo příliš mnoho branek. Po základní části byl sice mezi těmito mančafty obrovský bodový rozdíl, ale nakonec se Brno na potvrzení role papírového favorita pekelně nadřelo. Na jihu Čech se týmy odebraly ze hřiště s remízou, dokonce i následující den v Brně svítilo po klasické hrací době na tabuli nerozhodné skóre. V nastavení vystřelil domácím postup na Final Four navrátilec do sestavy prvoligových Bulldogs, Ondřej Šír. V semifinálovém mači se Brňanům postaví do cesty Svítkov Stars.
 
ČF1: HBC Prachatice – HBK Bulldogs Brno 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
 
Branky a nahrávky: 18. Rychlík (Šimůnek, Reindl), 43. Malecha (Reindl) – 15. Šír (Hudec), 37. Nazad (Hudec).
 
Rozhodčí: Soukup, Daněk. Vyloučení: 6:6, z toho Nazad (hos.) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:24.
 
Sestava domácích: Pixa (Holub) – Bušek, Dojčar, Šimůnek, Švácha – Bárta, Hokr, Malecha, Neruda, Reindl, Rychlík, Sitter, Turek „C“.
Sestava hostí: Sterenčák – Broulík, Fišar, Nazad, Valko – Baláč „C“, Emmer, Hudec, Hynek, Klíma, Šír, Skřivánek, Toman.
 
Vše začalo v sobotu odpoledne v rozkvetlém areálu Prachatic. Favorizovaní Buldoci vstoupili do série rozpačitě a první minuty utkání patřily domácím. V kritických momentech byl ale Lukáš Sterenčák na svém místě a i v přesilovce Horalů zabránil gólové pohromě. Brňané se však postupně dostali do tempa a také oni přinutili soupeře k faulu. Při početní výhodě hostí se v jednom okamžiku dle jejich názoru nacházel míček za brankovou čárou, ale rozhodčí gól nepotvrdili. Po chvíli se ale již o platnou branku postaral brněnský Ondřej Šír, jenž obdržel od svého jmenovce Hudce ideální nahrávku před poodkrytou klec – 0:1. Jednalo se o jedinou trefu úvodní periody.
 
V další fázi čtvrtfinále se Prachaticím podařilo srovnat, když Rychlík v přeslové hře usměrnil svoji pumelici k tyči – 1:1. Otěže utkání ale pomalu začali přebírat Bulldogs, kteří byli dalšímu gólu mnohem blíže. Do druhého hvizdu se ale skóre již nezměnilo.
 
V posledním dějství tohoto zápasu se šance střídaly na obou stranách a na branku se čekalo až do 37. minuty. To probíhala početní převaha hostí, které poslal znovu do vedení úspěšnou dorážkou Nazad – 1:2. O vítězství však Brno nakonec nešťastně přišlo necelé tři minuty před koncem. Po vyloučení Šíra se o to Jihočeši postarali z hole Matyáše Malechy. Ten sice přestřelil, ale od plexiskla se míček odrazil na Sterenčákova záda, od nichž doputoval mezi tři tyče – 2:2. Více se ve zbývajících momentech neodehrálo a remíza znamenala, že vítěz druhého čtvrtfinále se bude automaticky radovat z postupu.
 
 
ČF2: HBK Bulldogs Brno – HBC Prachatice 2:1p (0:0, 1:1, 0:0; 1:0)
 
Branky a nahrávky: 21. Šír (Hudec, Fišar), 47. Šír (Fišar) – 17. Sitter (Malecha).
 
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:13.
 
Sestava domácích: Sterenčák – Jandourek, Fišar, Nazad, Valko, Heide – Baláč „C“, Emmer, Hudec, Hynek, Skřivánek, Toman, Mucha, Šír, Klíma.
Sestava hostí: Pixa (Študlar) – Švácha, Dojčar, Hokr, Bušek, Šaršok – Sitter, Malecha, Bárta, Rychlík, Turek „C“, Reindl, Neruda.
 
V neděli se Brno na své půdě vrhlo na Horaly s plnou vervou a během první třetiny je takřka do ničeho nepustilo. Gólově ale zřetelnou převahu Buldoci vyjádřit nedokázali. Tomáš Pixa měl ve své bráně plné ruce práce, ale s přehledem si i v přesilovce soupeře se vším poradil.
 
Po přečkání tlaku Horalové krátce po pauze sami udeřili. Při nebezpečném kontru přiťukl Malecha míček mezi kruhy Radku Sitterovi, jenž bez váhání trefil poloprázdnou svatyni domácích – 0:1. Od této chvíle začalo býti klání vyrovnanější, avšak mírně navrch měli stále Bulldogs. Ti se pochopitelně snažili ze všech sil něco provést s nepříjemným stavem a dočkali se v čase 20:44. Po velkém závaru a opakovaném zasypávání prachatického gólmana se nakonec přece jen ujala střela Šíra – 1:1. Bojovalo se i nadále o každý centimetr hřiště, ale do druhého hvizdu již diváci branku neviděli.
 
Ve třetí periodě se mohlo stát cokoli, ale ani početní výhody nezabránily opětovné remíze. Brno dokonce chvíli před vypršením 45 minut mělo obrovskou možnost rozhodnout ve hře 5 na 3, ale branku z toho nevytěžilo, což jej později mohlo vysoce mrzet. Nakonec však v desetiminutovém prodloužení vše napravil nejproduktivnější hráč této série Ondřej Šír. Ten se od mantinelu protáhl kolem bránícího Dojčara a tzv. tahákem z kruhu zacílil míček na milimetr přesně k tyčce – 2:1. To byl po mnoha spálených příležitostech Buldoků pravděpodobně poslední možný způsob, jak přelstít brilantního Pixu, který držel své mužstvo dlouho nad vodou.
 
Hodnocení celé série od trenéra Bulldogs: Oba zápasy s Prachaticemi měly náboj skutečného play-off. Nic na tom nezmění ani oslabené sestavy obou týmů. Musím Prachaticím poděkovat nejen za pěkná utkání, ale i za férový přístup, sbírku z dobrovolného vstupného na postižené tornádem na jižní Moravě, velmi střízlivé a nestranné hodnocení na svých sociálních sítích. Ano, především v odvetě na domácím hřišti jsme vyvinuli velký tlak, ale výborně chytající Pixa dlouho držel Prachatice ve hře. Nakonec se nám vyplatil soustavný tlak, protože v prodloužení rozhodl gól, který by určitě hostující gólman nepustil, pokud by nebyl fyzicky "vyšťaven". Jinak zápasy s Prachaticemi mám rád, jedná se o vyrovnaná utkání, která mají svoje kouzlo. Bohužel jedinou pachuť, kterou vždy v Prachaticích cítím, je z výkonu rozhodčích. Ale možná je to jen můj subjektivní pocit.