HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkySMOLNÝ ZÁVĚR PRO ÁČKO V MALENOVICÍCH

SMOLNÝ ZÁVĚR PRO ÁČKO V MALENOVICÍCH

SMOLNÝ ZÁVĚR PRO ÁČKO V MALENOVICÍCH

Čamlíci z Malenovic dnes hostili Bulldogs Brno, kteří si museli poradit bez několika klíčových opor. Přesto však měla posádka Jana Emmera toto utkání mnohem lépe rozehrané, ještě po čtyřiceti minutách držela dvougólový náskok, ale na vítězství to nakonec nestačilo. Domácí se v přesilovce dostali do kontaktu, v power-play srovnali a v nájezdovém rozstřelu dokonali obrat.
 
HBC Malenovice - HBK Bulldogs Brno 3:2ss (0:1, 0:1, 2:0)
 
Branky a nahrávky: 41. Foltýn (Novák, Huťka), 45. Foltýn (bez asistence), rozhodující nájezd neuvedeno - 12. Hudec (Broulík, Hovorka), 21. Jelínek (Hudec, Broulík).
 
Rozhodčí: Černý, Olesz. Vyloučení: 7:3, z toho Vingárek (dom.) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 17:29.
 
Sestava domácích: Polišenský (Opavský) - Březík, Foltýn, Novák, Kalivoda, Zlámal, Rychlík - Medřický, Ševčík, Brázdil M., Huťka "C", Brázdil J., Vingárek, Heralt, Cunda, Hradil.
Sestava hostí: Sterenčák - Zbranek, Broulík, Fišar, Nazad - Baláč "C", Emmer, Hudec, Hovorka, Toman, Skřivánek, Hynek, Jelínek.
 
 
Dnešní pomalejší varianta hry na asfaltu začala brzkým vyloučením na straně domácích a zároveň jediným za celou první třetinu, ale bez využití. Bulldogs ale přesilová hra pomohla dostat se do provozní teploty a následně začalo přibývat jejich nebezpečných kontrů. Jeden z nich Brno přetavilo v otevření skóre, když Ondřej Hudec vlétl po křídle do pásma, natlačil se před Polišenského a s odrazem o tyč i úspěšně zakončil - 0:1. Povrch hostům žádné extra problémy nedělal a až na pár občasných výpadů je Malenovice do přestávky výrazněji neohrožovaly.
 
Brňané i nadále sršeli větší aktivitou a dokonce jim domácí hráči svoji nedisciplinovaností nabídli během druhého dějství hned čtyři početní převahy. Z toho zelení zužitkovali pouze jedinou, kdy po skvělé souhře předložil Hudec míček Jelínkovi před zcela odkrytou bránu – 0:2. Zápas dlouho opepřoval také jeden podnapilý domácí fanoušek, jenž nešetřil vulgaritami a pořadatelé jej museli z areálu vyvést. Zlínští hokejbalisté se stále trápili a vypadalo to, že hosty již nic nezastaví, ale opak byl nakonec pravdou. Několik vyložených šancí Bulldogs skončilo cinkotem brankové konstrukce, čehož tento tým později litoval.
 
Do závěrečné části se vrhli Čamlíci s velkým elánem a začali i oni svého soka nutit k nedovoleným zákrokům. Dlouho však branka nepřišla, až na začátku 41. minuty po vyloučení brněnského kapitána Baláče dostal svůj celek na dostřel přesnou ranou od modré čáry Michael Foltýn – 1:2. Za pár momentů fauloval domácí Vingárek tvrdě do hlavy Fišara, vyfasoval trest do konce utkání a zdálo se býti rozhodnuto. Jenže o dlouhou přesilovku se Brno vzápětí samo připravilo, neboť za necelou minutu šel pykat za držení Hynek. Poté si malenovický trenér ihned vzal timeout a gólmana rovnou vyměnil za pátého hráče do pole. A tento risk vyšel jeho svěřencům na výbornou. Hosté měli velký problém vyhodit míček z obranného pásma a čtvrt minuty před třetí sirénou odšpuntoval velkou euforii v Lopik aréně znovu Foltýn, jehož pokus z mezikruží si Sterenčák nešťastným dvojdotekem srazil do vlastní klece – 2:2. Ovšem i přes minimum zbývajícího času to stále nemuselo býti vše, finální tečku měla na své holi produktivní východočeská tvář Buldoků Hudec, který při stoprocentní šanci před prázdnou svatyní domácích pouze orazítkoval obě tyčky.
 
V prodloužení se mohlo stát cokoli, ale ani početní výhoda značně opařených hostů k rozuzlení nevedla. Ke slovu tak přišly nájezdy, v nichž se Čamlíkům podařilo urvat i ten druhý bodík a vůbec poprvé tak udolali Bulldogs Brno v 1. Lize.