HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyÚSPĚŠNÝ RESTART PRO BULDOKY

ÚSPĚŠNÝ RESTART PRO BULDOKY

ÚSPĚŠNÝ RESTART PRO BULDOKY

 

Na úvod "téměř" letní části 1.NHBL si Bulldogs Brno přesvědčivě poradili s běhavým B-týmem Pardubic. Průběh utkání samozřejmě místy odpovídal tomu, že se celky znovu rozkoukávají v ligových zápasech, sem tam se objevovaly chyby na obou stranách. Brno uteklo do čtyřgólového trháku, z toho třikrát potrestalo faul soupeře. Autosklo zkorigovalo výsledek ke konci pětiminutové početní výhody ve třetí periodě.
 
HBK Bulldogs Brno - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice "B" 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
 
Branky a nahrávky: 11. Toman (Fišar), 19. Baláč (Skřivánek, Klíma), 19. Emmer (Klíma), 33. Emmer (Nazad, Hynek) - 38. Hálek (Blažek, Moravec).
 
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 4:6, z toho Nazad (dom.) 5+OK. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 22:24.
 
Sestava domácích: Sterenčák (Machovec) - Broulík, Heide, Zbranek, Jandourek, Nazad - Valko, Skřivánek, Klíma, Emmer, Baláč "C", Hynek, Fišar, Toman, Protiva.
Sestava hostí: Foršt - Deml, Geisler, Hálek, Kopřiva, Hruška, Tajovský, Svoboda - Blažek, Kunc "C", Moravec, Licek, Kouba, Langr, Socha, Dostál, Šimek M., Novák.
 
Motor 1. ligy znovu nabírá své otáčky a do Brna přicestovala záloha Pardubic, která se v průběhu podzimu semknula a začala podávat úctyhodné výkony. Na straně Buldoků se již v necelých 17 letech dočkal své prvoligové premiéry dorostenec Petr Heide a také se v brněnském áčku poprvé představil bývalý extraligista Vladimír Protiva. Ten oficiálně patří na soupisku B-týmu, kterému již druholigová sezóna skončila.
 
Obě družstva se snažila nepodcenit začátek klání a vletěla do něj svižně, útoky se v prvních třech minutách střídaly na obou stranách. Poté se ale Brnu povedlo přeřadit na vyšší stupeň a zbytek úvodní periody se odehrál prakticky jen na polovině hostí. Dvakrát zastavilo Autosklo svého soka za cenu nedovoleného zákroku, ale k otevření skóre to nevedlo. Až v jedenácté minutě se při rychlém kontru odrazil Fišarův pokus do běhu juniorovi Tomanovi, který už pouze dorážel do prázdné klece - 1:0. 
 
Dvě minuty po přestávce se o vzrušení postaral před pardubickou bránou David Hruška, jehož faul na domácího útočníka vyústil v potyčky. Důsledkem byla přesilová hra 4 na 3 pro Brno, která slavila dokonce dva úspěchy. Klímův projektil z dálky vyrazil Foršt na Skřivánka, jenž posunul míček doprava na volného kapitána Baláče a ten zakončoval do poodkrytého zařízení - 2:0. A za dalších 44 sekund pálila od modré lajny do černého brněnská hvězda Filip Emmer - 3:0. Po třetím obdrženém gólu pardubičtí zintenzivnili svoji aktivitu a přišla fáze, kdy tlačili soupeře pro změnu oni. Největší možnost prováhal Kouba, jenž zůstal nepokrytý těsně před Sterenčákem. Pár chvil před druhým hvizdem se však Buldoci znovu oklepali, a to částečně i díky tomu, že jejich brankář byl vždy na svém místě.
 
Do posledního dějství si Východočeši přenášeli početní výhodu, kterou pohrdli. A následující přesilovka v opačném gardu byla zúročena opět z hole Emmera, jehož točená střela zaplula do šibenice - 4:0. Ještě ale teoreticky mohlo dojít ke zvratu, neboť zakrátko se Nazad provinil tvrdším faulem u mantinelu na hostujícího Langra. Domácí bek vyfasoval trest do konce utkání a poslal své mužstvo na celých pět minut do čtyř. Brňané se ale v dlouhém oslabení zarputile a hlavně zkušeně bránili. Lukáš Sterenčák v kritických momentech mezi tyčemi čaroval, avšak o čisté konto nakonec přišel. Necelou minutu před vypršením brněnského trestu se postaral o snížení Hálek, jenž od modré prostřelil všechny překážky - 4:1. Zbývající část tohoto duelu již Buldoci kontrolovali a vítězství s přehledem udrželi.
 
Hodnocení trenéra Bulldogs: K vidění byl svižný a běhavý hokejbal, kdy na obou týmech byla vidět určitá nerozehranost, ale především natěšení, že se opět hraje. Nakonec paradoxně rozhodly fauly hostů, které pramenily z dobrého pohybu domácích. Z následných přesilovek domácí tři proměnili a proto zaslouženě vyhráli. Nakonec musím poděkovat rozhodčím, kteří dobře zvládli celé utkání, i hostujícímu týmu za pěkné a korektní klání.