HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyRESTART 1. LIGY JE TU, BULDOCI JIŽ TUTO NEDĚLI VYZVOU PARDUBICE!

RESTART 1. LIGY JE TU, BULDOCI JIŽ TUTO NEDĚLI VYZVOU PARDUBICE!

RESTART 1. LIGY JE TU, BULDOCI JIŽ TUTO NEDĚLI VYZVOU PARDUBICE!

Vše venku kvete zeleně jako klubové barvy Buldoků, kteří se po dlouhém hokejbalovém půstu vrací zpět na hřiště. Než k restartu 1. NHBL dojde, nabídneme Vám krátký úvod.
 
Momentálně se Buldoci nacházejí na druhé příčce prvoligové tabulky. Kvůli odstoupení Poličky přišli svěřenci Jana Emmera o dva bodíky, které na podzim proti tomuto silnému protivníkovi vyválčili doma po prodloužení. V této chvíli to prakticky nic neřeší, neboť vyřazovacích bojů se dočká všech zbylých 7 mančaftů. Tři stanovená utkání před play-off budou spíše jen formalitou a poslouží jako příprava na to nejdůležitější. A tím budou čtvrtfinálové bitvy o účast v závěrečném turnaji Final Four, který určí letošního mistra 1. ligy. Vítěz základní části postupuje přímo, ostatních šest celků se v krátkých sériích utká o tři zbývající volná místa během víkendu 26.6.-27.6.. Duely semifinále i finále se na turnaji budou hrát pouze na jediný zápas. Detailní podrobnosti o pravidlech naleznete na oficiálním webu ČMSHb. Z tohoto zkráceného ročníku se z 1.NHBL nesestupuje, ovšem tentokrát nebude možný ani postup do extraligy.
 
Teď zpátky k Bulldogs. Ve zbytku základní části změří brněnští hokejbalisté své síly se třemi geograficky nejbližšími soupeři. V neděli 30.5. zavítá na jejich stadion rezerva Autoskla Pardubice, která bude zejména Buldokům chtít ukázat, že od prvního klání sezóny odvedla obrovský kus práce. Za dalších čtrnáct dní čeká tým okolo kapitána Tomáše Baláče výjezd do Zlína, kde si po roce a půl zase jednou vyzkouší hru na asfaltu a místní Čamlíci mu to rozhodně neusnadní. No a jako poslední před play-off čeká Brňany Svítkov, na jehož půdě v listopadu po akční podívané zvítězili a ani na jihu Moravy se nebude jednat o nudný souboj.
 
Prvoligovou premiéru zažije mladičký bek z juniorky Petr Heide a také se po zdravotních problémech s kolenem vrací do sestavy A-týmu slovenský útočník Martin Makara, jenž bude bezesporu skvělou oporou. Ve svých 33 letech dostane poprvé prostor v áčku i obránce Štěpán Mucha, jenž se k hokejbalu vrátil dva roky nazpět a od té doby zaznamenal výrazný posun.  
 
HBK Bulldogs Brno - program zbývajících zápasů ZČ:
 
30.5.2021 ve 14:00
HBK Bulldogs Brno - HBC Autosklo H.A.K. Pardubice "B"
 
13.6.2021 ve 14:00
HBC Malenovice - HBK Bulldogs Brno
 
20.6.2021 v 15:00
HBK Bulldogs Brno - HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice