HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyRETRO ROZHOVOR S JINDŘICHEM KUNCEM

RETRO ROZHOVOR S JINDŘICHEM KUNCEM

RETRO ROZHOVOR S JINDŘICHEM KUNCEM

Rodilý Pardubičák, který se také v kádru Bulldogs cítil jako doma. Dva roky nazpět ještě Jindra Kunc párkrát nastupoval za Brno v 1. lize a poslední klání za tento celek odehrál v pražské hale na Jižním Městě. Tehdy Buldoci ve čtvrtfinále play-off nestačili na Hostivař. O posledním podzimu však tento útočník společně se svými pardubickými spoluhráči zvedl o stupeň výše laťku Autoskla "B", s nímž hrál v předchozích ročnících 2. ligu. V následujícím rozhovoru padla zmínka také o procesu otrkávání východočeské družiny v 1. NHBL.
 
Na která utkání máš nejhezčí vzpomínky z let, kdy jsi působil v kádru prvoligových Bulldogs Brno?
Nejvíce se mi vryl do paměti asi zápas s Hostivaří o postup do semifinále. Ten zápas nám sice nevyšel podle představ, ale hrát v hale a ještě před poměrně velkým publikem byl opravdu zážitek.
 
V průběhu podzimu jste se s B-týmem Pardubic v 1. lize celkem chytili, v tabulce jste přeskočili i svého zkušenějšího městského rivala Svítkov Stars. Jak bys z pohledu kapitána zhodnotil vaši dosavadní cestu touto soutěží?
Dosavadní cesta je určitě nad mé očekávání. Kluci se na 1. ligu adaptovali opravdu rychle a myslím si, že výsledky to jen dokazují. Každopádně takové cíle jsme měli a jsme rádi, že se nám je podařilo zrealizovat. Škoda této vynucené pauzy. Určitě bychom rádi zabojovali i o vyšší pozice.
 
Vnímáš to tak, že bude záložní celek Autoskla působit v 1.NHBL ještě dlouhou řadu let?
Upřímně takhle dalece do toho nevidím. Mohu jen říct, že bych za to byl opravdu rád a doufám, ze našimi výkony dokazujeme, že to nebyl špatný tah. Rozhodně v této soutěži nepředvádíme žádné odstrašující výkony.
 
Jaký máš názor na případné dohrání 1. ligy v letních měsících?
Tak bylo by to určitě náročné, ale rozhodně se tomu nebráním. Přeci jen ten hokejbal mi už po takové době opravdu chybí a rozhodně nejsem ten případ, kterého by dlouhá pauza odradila od hraní.
 
Jak se těšíš na příští vzájemný duel s Buldoky, až se znovu rozjedou všechny hokejbalové soutěže?
Těším se hodně. Kluky z Brna mám moc rád a ty roky, co jsem tam hrál, jsou nezapomenutelné. I oni se do jisté míry podepsali na můj hokejbalový růst, i když to převážně byly samozřejmě Pardubice. Hráli jsme s nimi první zápas v 1. lize a ukázali nám, jaká cesta nás v mužích čeká. Po tom, co jsme tu odehráli, bychom jim rádi ukázali náš posun, i když ta pauza nám určitě moc neprospěla. (smích) Ale všichni jsme měli stejné podmínky, tak uvidíme, kdo se připravoval lépe, pokud se to tedy rozjede. (smích)