HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czB týmPříspěvkyZDENĚK HEJMAL: VĚŘÍM, ŽE SE SITUACE BRZY VRÁTÍ DO NORMÁLU

ZDENĚK HEJMAL: VĚŘÍM, ŽE SE SITUACE BRZY VRÁTÍ DO NORMÁLU

ZDENĚK HEJMAL: VĚŘÍM, ŽE SE SITUACE BRZY VRÁTÍ DO NORMÁLU

V následujícím rozhovoru s hrajícím koučem B-týmu Zdeňkem Hejmalem nahlédneme také mírně do budoucnosti. Buldoci letos opět míří na nejkvalitnější a nejobsazenější turnaj, kterého se kdy zúčastnili, Országh Cup. Ten by se na zimním stadionu ve slovenském Žiaru nad Hronom mohl v létě, kdy by měla situace být výrazně lepší, opět uskutečnit. Více čtěte níže.
 
JAKÝM ZPŮSOBEM SE SNAŽÍŠ VYPLŇOVAT STÁLE TRVAJÍCÍ HOKEJBALOVOU PAUZU?
Teď aktuálně vysokým pracovním nasazením. Nenudím se. S nadcházejícím teplým počasím určitě zvýším frekvenci běhání a vytáhnu kolo nebo inline brusle. Jinak si doma občas pohraju s činkami. Hokejbal mi samozřejmě chybí. Ať už z pozice hráče, tak z pozice trenéra.
 
VĚŘÍME, ŽE MINIMÁLNĚ TURNAJ ORSZÁGH CUP BY V LÉTĚ NA SLOVENSKU PROBĚHNOUT MOHL. JAK BYS SOUHRNNĚ POPSAL SVÉ VZPOMÍNKY NA TEN LOŇSKÝ?
S organizátory jsem v kontaktu a všichni si samozřejmě přejeme, aby turnaj proběhl. Vzpomínky? Jako první mi naskočí týmový výkon a nasazení všech našich kluků. Jsem hrdý na to, že jsem byl součástí. Jinak jsou to jen pozitiva – organizačně perfektně zvládnutá akce, výborní domácí fanoušci, opravdu povedený turnaj.
 
CO BUDE TŘEBA, ABYSTE SI Z TÉTO PRESTIŽNÍ AKCE TENTOKRÁT ODVEZLI CENNÝ KOV?
Základem bude určitě zase správně poskládat tým a hlavně mít typově ty správné hráče. Loni jsme ukázali, že naše síla není v individualitách, ale v kolektivním pojetí a nebojím se říct, že v obětování se všech hráčů pro společný úspěch týmu. Tohle je základ, ke kterému je vždycky potřeba mít i pořádný kus štěstí. Pak se může stát cokoliv, a to i na tak silně obsazeném turnaji, jakým Országh Cup je.
 
EXISTUJE DLE TVÉHO NÁZORU NĚJAKÝ REÁLNÝ SYSTÉM, KTERÝM BY SE MOHLA DOKONČIT 2. LIGA I V PŘÍPADĚ STARTU V KVĚTNU, NEBO BUDE SPÍŠE VÝHROU, KDYŽ SE ODEHRAJE ALESPOŇ BHL?
K přerušeným soutěžím a k jejich případným „restartům“, stejně jako k celé aktuální situaci, se vyjadřovat nebudu. To mi nenáleží. Za prvé nejsem odborník na danou problematiku a zároveň nemám ani přístup ke všem informacím, které se aktuální situace týkají. Toto ať řeší ti, kteří věci opravdu rozumí. Já si přeji jediné – ať to přežijeme všichni ve zdraví a ať se situace už brzo vrátí do normálu. A protože jsem optimista, věřím, že už to bude brzo.