HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyRETRO ROZHOVOR S LUKÁŠEM ŠMARDOU

RETRO ROZHOVOR S LUKÁŠEM ŠMARDOU

RETRO ROZHOVOR S LUKÁŠEM ŠMARDOU

Třetí retro interview je tu! Tentokrát jsme prohodili pár slov s brněnským hokejbalovým virtuosem, který přibližně rok a půl přispíval svojí kvalitou do A-týmu Bulldogs, Lukášem Šmardou. Ten řadu sezón také hájil barvy proslulého mančaftu HSK Staré Brno, a to společně se svým otcem a strýcem, kteří rovněž podávali (a stále podávají) fenomenální výkony. Nejen o tom padla zmínka v následujícím rozhovoru.
 
Nejen v Brně, ale i v celé republice patříš mezi špičkové hokejbalisty. Vzpomeneš si, jak probíhaly tvé hokejbalové začátky?
Pamatuji si to dobře. Hokejbal jsem začal hrát v deseti letech, ještě za tehdejší HC NÁŘEZ BRNO (jiný klub s mládeží tehdy nebyl). Později HSK bylo nuceno mít vlastní mládež kvůli 1.MNHBL a nebylo co řešit - většina nás potom přešla právě do HSK.
 
Kdyby to bylo čistě na tobě, prodloužil bys existenci týmu HSK Staré Brno ještě o pár let?
Asi jednoduchá odpověď, určitě ANO. Ještě pár let by to kluci zvládli. (smích) Byli jsme skvělá parta a drželi při sobě. Když si jen vzpomenu na naše víkendové vyjížďky do Vsetína, Malenovic, Karviné, Třince,... neskutečné zážitky. A komu se poštěstí zahrát si se svým otcem a navíc tak dlouho. Klobouk dolů před ním. 
 
Jak ses celkově cítil v kádru Bulldogs Brno?
Úplně v pohodě, většina kluků byla z HSK.
 
V Buldocích jsi splnil známé pravidlo, že v nejlepším je třeba skončit. Tehdy jste na Velký pátek 2018 srovnali osmifinálovou sérii na půdě Jindřichova Hradce, což bylo pro mnohé Buldoky největším zážitkem v 1. lize. Stále pamatuješ na tento zápas?
Jojo pamatuju, umlátili jsme to v poslední minutě, byl to hukot. Dobrý zápas.
 
Plánuješ se ještě někdy vrátit do sestavy Buldoků?
Zajímavá otázka, byl jsem připraven klukům pomoct po skončení florbalové sezóny, ale zranil jsem si koleno a sezona pro mě skončila úplně. Co bude do budoucna, nevím. Maca (Martin Šmarda) mě bude určitě přemlouvat, tak uvidíme. (smích)
 
Krom hokejbalu skvěle ovládáš také florbal. Dokázal bys určit, ve kterém z těchto dvou sportů ti to lépe svědčí?
Řekl bych, že je to velmi podobné. Svědčí mně obojí, všude nechat 110%.