HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czMládežPříspěvkySEZÓNA 2020/21 - ODEHRANÁ UTKÁNÍ JUNIORŮ

SEZÓNA 2020/21 - ODEHRANÁ UTKÁNÍ JUNIORŮ

SEZÓNA 2020/21 - ODEHRANÁ UTKÁNÍ JUNIORŮ

Juniorský celek HBK Bulldogs Brno se na podzim 2020 rozhlížel v Extralize juniorů, kde si předtím nikdy nezahrál. Poznal několik nových soupeřů včetně dominantního pražského Kert Parku, s nímž poměřil síly už dokonce dvakrát. Nyní si pojďme stručně připomenout všechny odehrané zápasy našich juniorů v této šestnáctičlenné soutěži.
 
HBK Bulldogs Brno – HBC Enviform Třinec 1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
Jako prvního ze soupeřů ELJ přivítali Buldoci na svém plastu Třinec. Brňané byli na novou soutěž plně nažhaveni, měli mnohem častěji míček na hokejkách a vyhrávali osobní souboje. Ale nedokázali s tím vším správně naložit a gólman Alex Parastatidis jim dělal velké problémy. Ujala se pouze jediná střela od jihočeského debutanta v Bulldogs, Štěpána Procházky. Dokonce ani přesilovky domácím nevycházely, naopak v polovině utkání Enviform při oslabení srovnal po útočném výletu Jakuba Wrobela. Nerozhodný stav trval až do závěrečných sedmi minut, kdy hosté doslova popravili Buldoky čtyřmi góly v krátkém časovém úseku. A brzy byla na světě krutá porážka, která naše juniory bezpochyby posunula o něco dále.
 
Ježci Heřmanův Městec – HBK Bulldogs Brno 4:3p (1:1, 0:2, 2:0)
Také na východě Čech měli brněnští junioři střeleckou převahu, která rovněž nevedla ke třem bodům. Svůj premiérový zápas v barvách Bulldogs absolvovala dvojnásobná mistryně světa Tereza Ištoková. Vše začalo rychlou brankou Ježků, o níž se v početní výhodě postaral Jan Pilař. Do přestávky se hostům podařilo odpovědět zásluhou jejich nové kyjovské posily, Nikolase Randise. Ve druhém dějství využilo Brno dvě přesilovky k otočení skóre a zvýšení svého náskoku na 3:1. Heřmanův Městec však neházel flintu do žita a ještě do poloviny třetí periody dokázal vyrovnat. Když se blížil konec řádné hrací doby, Jiří Hovorka vyhodil míček ze hřiště a to se později stalo osudovou chybou. První bodík v ELJ si Jaškovi svěřenci ještě zajistili, ale přesilovou hru si Ježci přenášeli do prodloužení a 7 vteřin před jejím koncem rozsekl napínavý souboj domácí Milan Holý.
 
HBK Bulldogs Brno – HBC Hostivař 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
Ve třetím kole čekal Buldoky duel s vysoce kvalitní Hostivaří, která na jižní Moravu nepřicestovala v úplně nejlepším složení. Přesto ale dokázala značnou část tohoto střetnutí zlobit a na první dva góly Brna odpověděla. Do poslední třetiny vstupovaly týmy za stavu 4:2 pro domácí a Pražané se hned ve 32. minutě ještě naposledy dostali do kontaktu. Ovšem za pár chvil Bulldogs definitivně rozhodli celé utkání třemi brankami za 3,5 minuty. Hattrick po delší době oslavila brněnská vycházející hvězda jménem Dominik Toman.
 
Hned dalšího dne měli původně do Brna zavítat prachatičtí Horalové. Jejich město ale tehdy patřilo k největším utočištím koronaviru v ČR a z bezpečnostních důvodů se zápas odložil.
 
HC Kert Park Praha – HBK Bulldogs Brno 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Lídr soutěže Kert Park byl podle očekávání lepším týmem, ale Bulldogs na Lužinách rozhodně nedali kůži zadarmo. Úvodní periodu ovládli domácí poměrem 2:0, jednou se trefili i v početní nevýhodě. Po přestávce udeřil rychlým kontaktním gólem brněnský Hovorka a až do druhého hvizdu hosté statečně odolávali. Poté oba celky proměnily po jedné přesilovce, ale na dostřel svému protivníkovi už byli Buldoci pouhé dvě minuty, než napsal definitivní tečku domácí Suchánek.
 
HBK Bulldogs Brno – HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Hned po týdnu se Buldoci oťukali s druhým týmem tabulky, Svítkovem. Ten na jižní Moravě potvrzoval roli favorita, domácí v první třetině inkasovali dokonce ve své početní převaze. V prostřetní části navýšil vedení Stars dvěma údery během tří minut Lukáš Novotný, jenž má v 17 letech bohaté zkušenosti i z 1.NHBL mužů. Brno v tomto klání stačilo pouze na korekci výsledku, když potrestalo faul soupeře.
 
HBK Bulldogs Brno – HC Kert Park Praha 0:13 (0:2, 0:5, 0:6)
Los Extraligy juniorů přisoudil Buldokům hned po čtrnácti dnech odvetu se stále neporaženým pražským Kertem, tentokrát v Brně. Ovšem kdo se domníval, že svěřenci Martina Jaška doma potrápí největšího aspiranta na titul ještě více, ten se šeredně mýlil. Bylo to spíše naopak. Bulldogs celé klání marně hledali recept na obranu soupeře. Skóre 0:2 po první fázi utkání pro ně ještě nevypadalo tak hrůzostrašně, ale pak si Pražané na hřišti u ZŠ Kamínky otevřeli střelnici. V průběhu druhé třetiny přišla silná dešťová přeháňka, a proto rozhodčí na pár minut klání přerušili a uspíšili i běžnou druhou přestávku. O vítězi však dávno nebylo pochyb a ke dvojciferné výhře Kert Parku přispěl hattrickem Vojtěch Jágr, jenž nastupuje také v mužské extralize.
 
Během šesti zápasů nasbírali buldočí junioři 4 body, což je v tuto chvíli řadí v tabulce ELJ na 11. pozici (ze 16 týmů). Jejich skóre činí 15:33, inkasovali ze všech celků soutěže nejvícekrát.