HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czB týmPříspěvkyJAK SE DAŘILO BÉČKU NA PODZIM?

JAK SE DAŘILO BÉČKU NA PODZIM?

JAK SE DAŘILO BÉČKU NA PODZIM?

Takto si na podzim vedla záloha Bulldogs Brno, která toho ze současného ročníku 2. ligy příliš neodehrála. Před pandemií jí byla zrušena dvě původně stanovená utkání v rozpise soutěže. Výkony „B“ však na celek po značném prořídnutí kádru nebyly špatné.
 
Hned v prvním zápase sezóny 2020/2021 se hráči „béčka“ měli utkat s nováčkem této ligy, Eagles Brno. Tedy i se svými nedávnými spoluhráči, jako např. Martin Šplíchal, Lubomír Plhák či David Ohainka. Derby se ale nakonec odložilo kvůli nedostatku rozhodčích, a tak si rezerva Buldoků musela na svůj start počkat až do 19. září.
 
HBC Flyers Jihlava – HBK Bulldogs Brno „B“ 3:5 (0:4, 0:0, 3:1)
Vstup do nového ročníku jako z říše snů. Buldoci začali na jihlavském stadionu bravurně, rychlou branku vstřelila pomocná ruka z A-týmu, Vratislav Fišar. Na něj ještě do první pauzy navázali dvakrát Vladimír Protiva a jednou Roman Sova. Letce hrozivá čtyřbranková ztráta opařila a dlouho se jim nedařilo skórovat. Hosté plnili pokyny trenéra a kontrolovali zápas až do 39. minuty, kdy započali svoji smršť Flyers. Třemi brankami během 4 minut a 8 sekund se domácí najednou ocitli v kontaktu a sahali po vyrovnání. Brno ale vítězství udrželo a do prázdné klece přidal pojistku Protiva, který tím zkompletoval hattrick. Jihlavské "letce" tak porazil B-tým Buldoků podruhé v řadě, tentokrát v jejich teritoriu.
 
HBK Bulldogs Brno „B“ - JVSK SLZA Přibyslavice 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Přibyslavický celek dorazil do Brna ve skvělé formě a byl odhodlán zlomit nelichotivou bilanci vzájemných zápasů s Buldoky. Utkání bylo vyrovnané, ovšem domácím se poštestilo pouze ve 20. minutě, kdy vyrovnávala posila Ondřej Jelínek (který dříve nastupoval za „B“ pravidelně). Poté se již gólově prosazovali pouze hosté a odvezli si na Vysočinu všechny body.
 
1.kolo ČP: SK Hokejbal Žamberk – HBK Bulldogs Brno „B“ 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Na sv. Václava byl zahájen Český pohár hokejbalu, kam se přihlásilo 58 druholigových týmů ze všech koutů republiky. Buldoci v úvodním kole zajížděli na hřiště do Letohradu, kde se jim do cesty za postupem postavil domácí Žamberk se dvěma extraligovými borci Petrem Vychytilem a Filipem Faltusem. Brno přicestovalo v okleštěné sestavě, kterou doplnila celá lajna juniorů. Po prvním bezbrankovém dějství se domácí rozstříleli a šli za vítězstvím, přispěly k tomu i zmíněné posily. Hosté se zmohli pouze na dvě korekce výsledku z holí juniorů Dominika Tomana a Stanislava Zemena. V turnaji tedy Buldoci hned po prvním klání skončili.
 
SK Sudoměřice – HBK Bulldogs Brno „B“ 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Na svém asfaltu prověřil rezervu Bulldogs ještě nedávno extraligový mančaft SK Sudoměřice, který si před sezónou rovněž prošel zúžením sestavy. Hosté se této výzvy rozhodně nezalekli a dvakrát se ocitli ve vedení. Ale posléze domácí SK potvrdilo, že má kvalitních a zkušených hokejbalistů stále dost a postupně toto střetnutí otočilo ve svůj prospěch.
 
O posledním hracím víkendu před přerušením hokejbalu měl Buldoky hostit tým SK Jihlava, jenž byl minulý ročník součástí 1. Ligy. Bohužel se tehdy nacházel v karanténě. Pauza tedy béčku Bulldogs začala předčasně a v tuto chvíli se vyskytuje se třemi body na 5. příčce tabulky (ze 7 týmů).