HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULLDOGS "A" - ODEHRANÉ ZÁPASY ZE SEZÓNY 2020/2021

BULLDOGS "A" - ODEHRANÉ ZÁPASY ZE SEZÓNY 2020/2021

BULLDOGS "A" - ODEHRANÉ ZÁPASY ZE SEZÓNY 2020/2021

Jelikož je stále neznámo, kdy bude hokejbal pokračovat, pojďme si stručně projít všechny odehrané zápasy A-týmu Bulldogs v sezóně 2020/2021 před jejím přerušením.
 
HBC Autosklo H.A.K. Pardubice „B“ - HBK Bulldogs Brno 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Buldoci byli prvním celkem, který prověřil v 1. Lize rezervní mužstvo extraligového Autoskla Pardubice. Je to velmi mladý tým okolo kapitána Jindřicha Kunce, jenž v minulých ročnících této soutěže občas nastupoval právě za Brno. Hosté v tomto klání dominovali zejména díky větším zkušenostem a postupně utekli do tříbrankového trháku. Východočeši v závěrečné periodě pouze korigovali stav v přesilovce. Bulldogs se po třech letech zase jednou podařilo vstoupit do sezóny vítězstvím a na jejich straně si odbyl prvoligovou premiéru junior Dominik Toman. Také v dresu brněnského áčka debutoval devatenáctiletý Štěpán Procházka, který již ve druhé nejvyšší lize nějaké zkušenosti nasbíral, a to při spolupráci s Prachaticemi.
 
HBK Bulldogs Brno – SK Kometa Polička 4:3p (1:1, 0:2, 2:0)
Polička, která v Brně naposledy vyhrála 18.9.2016, měla souboj mnohem lépe rozjetý a patřilo jí více pasáží. Buldoci po dvou třetinách ztráceli dvě branky a zdálo se, že po dvou letech přijdou o svoji domácí nedobytnost. Nakonec však hosté v poslední periodě doplatili na nedisciplinovanost a Brno využilo nabídnutých přesilových her ke srovnání skóre. V nastaveném čase rozhodl svůj 100. odehraný zápas v 1.NHBL Filip Emmer (v tomto duelu si připsal 2 góly a 1 asistenci). Svoji první trefu ve druhé nejvyšší hokejbalové soutěži ČR slavil osmnáctiletý Dominik Toman.
 
HBC Plzeň „B“ - HBK Bulldogs Brno 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Bulldogs si přesvědčivě poradili také s druhým nováčkem osmičlenné 1. Ligy. V záloze plzeňských Mečounů působí i některé tváře, co v minulém ročníku oblékaly dres plzeňských Litic. Zbytek jejich sestavy tvoří vesměs plzeňští junioři, kteří potřebovali několik zápasů k otloukání se v mužské soutěži. Brno na západočeské půdě sice nezačalo úplně ideálně, inkasovalo hned po prvním vyloučení, ale nakonec splnilo roli favorita.
 
HBK Bulldogs Brno – SK Suchdol nad Lužnicí 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)
Nakonec se přece jen našel tým, který dokázal po dvou letech přerušit domácí neporazitelnost Buldoků. Lídr tabulky ze Suchdolu přijel na jižní Moravu kvalitně připraven, hrál soustředěně odzadu a zblokoval spoustu střel brněnských hráčů. Brňané to navíc u většiny inkasovaných gólů usnadnili soupeři liknavostí ve vlastním pásmu. Hosté se postupně utrhli na 0:4 a s blížícím se koncem se zdálo býti rozhodnuto. Domácí se ale ještě na závěr během minuty nečekaně vzchopili a dvěma trefami v přesilovce 5 na 3 a následnou kontaktní brankou se postarali o dramatických 99 sekund před hvizdem. Zázrak ale nakonec nebyl dokonán a Buldokům tak po deseti utkáních skončila nejdelší vítězná série v 1. Lize. Zároveň padli doma vůbec poprvé po jejich přechodu na plastový povrch.
 
HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice – HBK Bulldogs Brno 4:5 (1:2, 0:1, 3:2)
Vyrovnané utkání bohaté na góly, které však na obou stranách příliš nepobraly na kráse. Dlouho se ale zdálo, že si Brno odveze poklidnou výhru, neboť téměř do poloviny třetího dějství vedlo o tři branky. Poté si však Buldoci vybrali svůj blackout a následná pojišťující branka na 3:5 jim málem nepomohla. Za pouhých deset vteřin se Svítkov dostal opět na dostřel vyrovnání, hosté si však nakonec se štěstím udrželi všechny tři body. V brněnském dresu poprvé skórovali Ondřej Hána a Josef Hynek.
 
HBC Prachatice – HBK Bulldogs Brno 5:4ss (1:1, 2:3, 1:0)
Na poslední klání před zastavením ligy zajíždělo Brno na stadion Prachatic, které začaly nabírat zpět svoji ztracenou formu. Souboj nabídl vyrovnanou partii. Po nerozhodné první třetině se Bulldogs sice dostali během 3,5 minuty do třígólového vedení, ale Horalové se z prekérní situace vymanili a stejně rychle dokázali srovnat. Skončilo to spravedlivou remízou a v nájezdovém rozstřelu urvali druhý bod domácí. Nová brněnská posila jménem Ondřej Hudec (z České Třebové) si hned ve druhém mači za Buldoky zajistila premiérový gól a bude to bezpochyby jeden z klíčových útočníků.
 
Jakmile se hokejbal opět rozběhne, reporty ze zápasů budou pochopitelně zase ve větším rozsahu. Doufejme, že se na hřiště vrátíme co nejdříve.