HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyÁČKO POTŘETÍ ZA SEBOU KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE

ÁČKO POTŘETÍ ZA SEBOU KONČÍ VE ČTVRTFINÁLE

Na pražské Palmovce se Bulldogs Brno za celý čtvrtfinálový víkend zmohli jen na dvě branky, což bylo pro ně velmi málo. KOVO před příjezdem do Brna vedlo v sérii 2:0 na zápasy a Buldokům nezbylo nic jiného, než se do toho v domácí aréně ze všech sil opřít a věřit v návrat do hlavního města. Čtvrtfinále se sice protáhlo do klání číslo 4, ale Pražanům se podařilo dokonat odvetu za loňský rok.

1.Liga ČF3: HBK Bulldogs Brno – TJ KOVO Praha 4:3ss (2:1, 0:0, 1:2; 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Foršt (Baláč), 14. Havránek (Makara M., Fišar), 42. Navrátil (Kliment, Havránek), rozh. náj. Foršt – 10. Poulíček, 31. Ježek (Šmerha), 39. Terč (Fluxa).

Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:44.

Sestava domácích: Šťastný (Makara R.) - Dmytryszyn, Heide, Kliment, Mojdl, Nazad – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Foršt, Havránek, Makara M., Navrátil, Paukrt, Šidla, Zimandl.
Sestava hostí: Šach – Charbuský, Číž, Kyclt „C“, Votýpka, Vršecký – Chlapík, Fluxa, Hochman, Ježek, Lachman, Poulíček, Šmerha, Terč, Zeman.

Třetí čtvrtfinálové utkání, v němž mimo jiné došlo i k fyzickému konfliktu mezi fanoušky obou celků, mělo vyrovnaný průběh se skóre jako na houpačce. Na úvodní branku Foršta odpověděl za dvě minuty Poulíček, ovšem v přesilovce ještě před pauzou vrátil domácím vedení Havránek.

Hubený náskok drželi Buldoci až do začátku poslední třetiny, než za hosty udeřil mladičký Ježek a po dalších osmi minutách i zkušený Terč. Brněnští však neházeli flintu do žita a vynutili si prodloužení. V tomto duelu se na jejich straně prosazovaly jen osmnáctileté juniorské tváře a tou další, která v čase 41:33 srovnala, byl Patrik Navrátil.

Zápas dospěl až do samostatných střílení, v nichž se trochu opakovala historie z loňského předkola. Tentokrát to byl gólman Šťastný, kdo nenechal skórovat ani jednoho z hráčů Kova. Naopak z domácích se jako jediný blýskl ve třetí sérii Filip Foršt, který se v A-týmu Buldoků jevil ke konci ročníku ve skvělé formě a prodloužil čtvrtfinále.

1.Liga ČF4: HBK Bulldogs Brno – TJ KOVO Praha 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Paukrt (Havránek) – 17. Fluxa (Číž), 19. Ježek (Šmerha).

Rozhodčí: Štípek, Vrba. Vyloučení: 4:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:48.

Sestava domácích: Šťastný (Makara R.) - Dmytryszyn, Heide, Kliment, Mojdl, Nazad – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Foršt, Havránek, Makara M., Navrátil, Paukrt, Šidla, Svoboda Jan, Zimandl.
Sestava hostí: Šach – Charbuský, Číž, Kyclt „C“, Votýpka, Vršecký - Chlapík, Fluxa, Hochman, Ježek, Lachman, Šmerha, Terč, Zeman.

V neděli se začalo svižně, diváci sledovali útočný hokejbal nahoru dolů. Z pohledu samotných gólových šancí bylo blíže otevření skóre Brno, ale to nakonec muselo litovat promarněných příležitostí.

Do druhého dějství nastoupilo výrazně lépe KOVO, které šlo ihned do vedení. Stalo se tak v situaci, kdy domácí museli nechat hrát Číže, aby nedošlo k přihrávce rukou. Pražský bek našel v dobré pozici mezi kruhy Ondřeje Fluxu a ten z první pálil nad rameno Šťastného – 0:1. Na to hosté záhy navázali, když hokejista Šmerha pronikl po levém křídle přes celé hřiště až k brankovišti a v poslední chvíli předložil balónek před odkrytou bránu Adamu Ježkovi – 0:2.

V čase 24:05 se ještě Buldoci vrátili do boje. Nahození Havránka tečoval správným směrem z mezikruží volný Filip Paukrt – 1:2. To ale nakonec byla poslední gólová oslava v řádné hrací době. Hráčům Kova se po celé klání dařilo úspěšně vyhýbat trestné lavici a nemuselo je mrzet, že nezužitkovali ani jednu ze čtyř přesilových her.