HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyÁČKO DOMA ZA TŘI BODY A JE STÁLE VE HŘE O ŠESTKU

ÁČKO DOMA ZA TŘI BODY A JE STÁLE VE HŘE O ŠESTKU

S Novým Strašecím, které ještě neztratio šanci na předkolo, se Buldoci naposledy utkali na jaře 2018 (při výjezdu). Na brněnskou půdu Bubáci nezavítali dokonce sedm let. Vyrovnanější první třetina skončila smírně 1:1, poté šli domácí do jednogólového vedení a i přes jasnou převahu ve druhé půli zápasu se hodně nadřeli na pojišťující branku. Středočeši v závěru ještě snížili při své power-play, ale tři body Brno udrželo.

1.Liga: HBK Bulldogs Brno – HBC Nové Strašecí 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Emmer (Kliment), 21. Vodvárka (Nazad), 44. Dmytryszyn (Emmer, Nazad) – 4. Lev L. (Kmeť), 44. Běloušek (Kmeť, Lev L.).

Rozhodčí: Vokurka, Prudík. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:27.

Sestava domácích: Šťastný (Pivoňka) – Dmytryszyn, Foršt, Heide, Kliment, Mojdl, Nazad – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Makara M., Navrátil, Paukrt, Šidla, Vodvárka, Zimandl.
Sestava hostí: Lev J. (Dvořák) – Běloušek, Douša, Duchoň, Kučera – Čadek, De Fin, Drechsler, Kmeť „C“, Knotek, Lev L., Samšuk, Wittmayer.

Oba týmy absolvovaly před tímto měřením sil už 15 zápasů, ovšem stále nepřišly o naději ke splnění jejich cílů před play-off. I po letech pokračuje tradice, že vzájemné duely Brno-Strašecí končí rozdílem maximálně jedné branky. Nicméně roli papírového favorita drželi v tomto případě domácí Buldoci, kteří se také sešli v hojnějším počtu.

Začátek vystihli o poznání lépe domácí a bylo z toho brzké vedení. Kliment po dobré práci za bránou našel přihrávkou ve skvělé pozici neobsazeného Filipa Emmera, který ukázal své šikovné ruce a zavěsil k bližší tyči – 1:0. Ani Středočeši však nemuseli na svůj první gól čekat dlouho. Fišar při pokusu o vyhození pouze trefil na modré čáře forčekujícího Kmetě, jenž ihned poslal do úniku připraveného Lukáše Lva a ten následnou kličkou do bekhendu vyrovnal – 1:1.

Tím se dostalo do provozní teploty také Strašecí a do pauzy se vyskytovaly šance na obou stranách. Oba celky si také zahrály po jedné přesilové hře, ale během úvodní patnáctiminutovky již další branky nepadly. Našla se však jedna nepříjemnost, která upoutala pozornost diváků. Druhý brankář hostí Lukáš Dvořák na střídačce zkolaboval a brzy se pro něj dopravila záchranná služba FN Brno. Tímto mu přejeme brzké uzdravení.

Na prahu druhé periody nastala přibližně tříminutová pasáž, kdy hosté měli více ze hry, ale v pohotovosti byl vždy stále juniorský gólman Šťastný. Posléze však začali přebírat veškeré otěže utkání Bulldogs a v čase 20:33 udeřili. Nedůrazné vyhození Bubáků se dostalo na hokejku Marcelu Nazadovi, jehož následující průnik dokončil Petr Vodvárka – 2:1. Od poloviny klání se zdálo, jako by strašeckým hráčům začala pomalu docházet šťáva a často se bránili zakázaným uvolněním.

Ve třetí fázi utkání pokračovalo Brno ve své aktivitě, ale dlouhou řadu minut nedokázalo využít faktu, že mělo patrně více sil než soupeř. V brankovišti Jakuba Lva to několikrát doslova hořelo, ale většinou mu domácí hráči usnadňovali práci přestřelením brány. Až v předposlední minutě se střelecká bída Buldoků unavila. Emmer vybídl ideálním pasem na protější kruh volného beka Dmytryszyna, jenž zamířil do vzdálenější šibenice a po delší době tak skóroval – 3:1.

Hosté si vzali oddechový čas a ještě to zkusili v šesti, čímž alespoň zadělali na drama. Po vyhraném buly poměrně snadno uklidil vyražený míček do zcela prázdné klece Běloušek – 3:2. To však bylo ze strany Bubáků vše, domácí odbránili zbývajících 68 sekund a ponechali si všechny body. Zároveň tak svěřenci Jana Emmera vůbec poprvé zvítězili nad tímto soupeřem.