HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOČÍ ZMRTVÝCHVSTÁNÍ VEDLO KE DVĚMA BODŮM

BULDOČÍ ZMRTVÝCHVSTÁNÍ VEDLO KE DVĚMA BODŮM

Minimálně ještě ve 38. minutě to v brněnské aréně vypadalo, že úřadující mistr Kometa Polička oplatí Buldokům porážku z podzimu na východě Čech. Jenže domácí si ihned po střídání stran ve třetí periodě vytvořili tlak, ze kterého vytěžili srovnání stavu v klasické hrací době. Rozhodlo se až při nájezdech, kde se jako jediný prosadil až v deváté sérii brněnský Martin Makara. Posádka Jana Emmera se tak v prvoligové tabulce alespoň na chvíli objeví v top šestce.

1.Liga: HBK Bulldogs Brno - SK Kometa Polička 3:2ss (0:0, 0:1, 2:1; 1:0)

Branky a nahrávky: 38. Jandourek (Emmer), 41. Navrátil (Jandourek), rozh. náj. Makara M. - 17. Tobiáš O. (bez asistence), 38. Štefka M. (Tobiáš O., Korec).

Rozhodčí: Černý, Orlich. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:25.

Sestava domácích: Makara R. (Šťastný) – Foršt, Jandourek, Kliment, Mojdl, Nazad, Zbranek – Baláč „C“, Emmer, Havránek, Heide, Makara M., Navrátil, Šidla, Svoboda Jan, Vodvárka.
Sestava hostí: Čerbák (Smekal) – Augustin, Hnát, Korec, Nespěšný – Beneš, Hejtmánek D., Holec, Kantor, Martinů, Štefka F. „C“, Štefka M., Tobiáš J., Tobiáš O., Tobiáš V..

Před tímto duelem spolu celky Bulldogs a Kometa sousedily v tabulce a také je spojoval fakt, že ani jeden z nich neměl ideální vstup do jara. Ovšem druhému jmenovanému zbývá k odehrání podstatně více zápasů.

V první třetině byli zaměstnáváni oba brankáři, kteří odváděli výtečnou práci a když už potřebovali zastoupit, byly v pohotovosti obrany. O něco větší aktivitou však sršeli domácí. Ti měli ještě větší nápor od počátku přesilové hry, kterou nezúročili a po zbytek periody dobývali obranné pásmo Poličky. Bezgólový stav ale vydržel až do první přestávky.

Do prostřední části nastoupili hosté zcela jinak, začali býti nebezpečnější a jejich vstup do vedení na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 16:11, když Buldoci nevyhodili míček za červenou, dokázal z kruhu trefit malý prostor Ondřej Tobiáš – 0:1. Brňané sice několikrát také zahrozili, ale vše buď skončilo v moci Čerbáka, nebo se vlastním zaváháním sami připravili o možnost dokonat přečíslení. Častěji to však hořelo u opačné brány, kde dobře chytající Makara udržel ztrátu pouhého jednoho gólu až do druhé sirény.

V závěrečné třetině se karta znovu obrátila a v útočné zóně se více ocitalo Brno, jenže vysoký juniorský reprezentant Jakub Čerbák byl v bráně hostí velmi sebejistý. Naopak ještě více se uskutečnění odvety přiblížila Polička krátce před protočením stran. Při nebezpečném kontru se Matěj Štefka po zasekávačce přemístil kolem obránce mezi kruhy a ve správný moment úspěšně zakončil – 0:2.

Buldoci však neskládali zbraně a skrytým projektilem od modré čáry řekl záhy domácí bek Jandourek, že ještě zdaleka není konec – 1:2. Ve zbývajících minutách vytvořili domácí na Východočechy enormní tlak, který nakonec slavil úspěch. Odražený Jandourkův pokus se štěstím propašoval za brankovou čáru mezi betony hostujícího gólmana Patrik Navrátil – 2:2.

Napínavý souboj dospěl do nastaveného času, v němž o rozdělení bodů nikdo nerozhodl a na řadu přišla samostatná střílení. Oba brankáři se prezentovali ve velmi dobrém světle, ovšem nepřekonán zůstal pouze domácí Richard Makara. Jeho bratr Martin byl v deváté sérii vyslán na svůj druhý pokus, do nějž se rozběhl ve větší rychlosti a bleskovým zakončením nad vyrážečku zajistil Buldokům cenný bodík navíc.