HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyDVOJZÁPAS BYL PRO ÁČKO JEN Z POLOVINY ÚSPĚŠNÝ

DVOJZÁPAS BYL PRO ÁČKO JEN Z POLOVINY ÚSPĚŠNÝ

foto zdroj: rajce.net - kristyo7

V sobotu přicestoval do Brna tápající Pedagog, který se s Buldoky střetl poprvé od okamžiku, kdy je vyřadil z předloňského play-off. V domácí aréně si však posádka trenéra Emmera s Jihočechy tentokrát poradila bez inkasované branky. Zato o den později po zpackané druhé polovině zápasu vyhořeli Bulldogs na horké půdě Keltů.

1.Liga: HBK Bulldogs Brno – TGB Swietelsky Pedagog České Budějovice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Havránek (Zimandl), 14. Makara M. (Vodvárka, Emmer), 45. Vodvárka (Emmer).

Rozhodčí: Procházka, Liška. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:17.

Sestava domácích: Makara R. (Šťastný) – Foršt, Heide, Jandourek, Kliment, Zbranek – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Makara M., Navrátil, Svoboda Jan, Vodvárka, Zemen S., Zimandl.
Sestava hostí: Davídek – Kovařík, Kvítek D., Nýdl „C“ - Bárta, Kvítek L., Malecha, Moser, Neruda, Podhora, Šimek, Zelenka.

I přes dosavadní bodové konto Budějovic si byli Buldoci dobře vědomi, kterého soupeře v tomto mači hostili. Od zahajovacího buly dobývali útočnou třetinu Jihočechů a první změna stavu přišla hned v čase 01:57, kdy se v brejku dvou na jednoho prosadil Havránek – 1:0. Domácí ještě navýšili své vedení ke konci úvodní třetiny, když se jako první poroučel na trestou lavici budějovický Zelenka. V přesilové hře přihrál Vodvárka na opačný kruh Martinu Makarovi, jenž si důkladně připravil finální střelu a byl úspěšný – 2:0.

Ačkoli i po přestávce měli Brňané stále mírnou převahu, začalo to v útočné fázi drhnout také jim. K vidění bylo v prostřední patnáctiminutovce také několik menších potyček i dvě přesilovky na obou stranách, ale skóre zůstalo až do druhé pauzy nezměněno.

Ve třetí periodě, do níž promluvil déšť, pochopitelně Pedagog stále cítil šanci k návratu do zápasu. Domácí v posledních minutách čelili ještě jednomu oslabení, ale s veškerým nebezpečím si poradili a Makara zachytal na jedničku. Ve druhém i třetím dějství byl také v protější bráně gólman Davídek jistý až do okamžiku, kdy jej budějovičtí ještě v závěru zkusili nahradit šestým hráčem do pole. Poté však poměrně hladce přidali Buldoci pojistku do opuštěné klece z hole Vodvárky – 3:0.

1.Liga: SK Kelti 2008 – HBK Bulldogs Brno 7:1 (0:0, 4:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Horel (Taufer, Maršoun), 22. Taufer (Rozenberg), 24. Taufer (Hrabar), 25. Horel (Váca, Hrabar), 31. Horel (Taufer, Hrabar), 41. Havel (Kohout Martin), 45. Váca (Hrabar) – 27. Svoboda Jan (Foršt, Zimandl).

Rozhodčí: Kettner, Záhora. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:18.

Sestava domácích: Günther (Koudela) – Bartolen, Bureš, Hrabar „C“, Maršoun, Rozenberg, Švec – Havel, Horel, Kohout Marek, Kohout Martin, Krbec, Kurhajec, Patzenhauer, Taufer, Váca.
Sestava hostí: Makara R. (Šťastný) – Foršt, Heide, Kliment – Emmer „C“, Fiedler, Fišar, Havránek, Makara M., Navrátil, Svoboda Jan, Vodvárka, Zemen S., Zimandl.

Takřka první polovina utkání v Berouně nabídla vskutku vyrovnanou partii a nejevilo se příliš reálně, že duel skončí takto vysokou výhrou domácích. Kelti měli o motivaci postaráno, neboť se po jejich brilantním začátku sezóny propadli tabulkou. Buldoci se při tomto výjezdu museli popasovat s absencemi zkušenějších obránců a bezgólový stav drželi až do času 19:36. Při protiútoku Keltů vybídl Taufer přihrávkou od mantinelu na druhé straně juniora Lukáše Horela, který měl napřaženo a z první rozvlnil síť.

V pokračující fázi utkání již bylo domácích plné hřiště a úvodní branka Brňany viditelně rozhodila, neboť záhy se poměrně snadno pustil do dvou samostatných úniků Matěj Taufer a v obou případech byl úspěšný. Za stavu 3:0 se gólman Makara rozhodl přenechat svůj post Šťastnému. Ten ale s čistým štítem nevydržel ani dvě minuty, za jeho záda usměrnil vyražený míček z mezikruží Horel. Na chvíli svitla Buldokům naděje ve 27. minutě, kdy se u brankoviště prosadil z dorážky Jan Svoboda.

Do třetí periody však Kelti nastoupili bravurně a z jejího kraje unikla opět mladá produktivní dvojice Taufer-Horel, přičemž druhý jmenovaný zkompletoval hattrick. Od této chvíle se spíše jen dohrávalo, konečný výsledek klání ještě upravili Havel a Váca svými brankami na 7:1.