HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyPARÁDA! ÁČKO OBRÁTILO TAKÉ UTKÁNÍ S DRUHÝM FINALISTOU A DERE SE TABUKOU VZHŮRU

PARÁDA! ÁČKO OBRÁTILO TAKÉ UTKÁNÍ S DRUHÝM FINALISTOU A DERE SE TABUKOU VZHŮRU

Cestu přes 230 km dnes do srdce Moravy vážila Blatná, která ukončila Buldokům minulou sezónu. Datlové i v menším počtu předváděli v první i druhé periodě hru, která je zdobí, a měli nakročeno k plnému bodovému zisku. Jenže Brňané ve vydařené třetí části, po jejíž celý průběh byli na koni, dokázali odvést podobně skvělou práci jako o týden dříve. Nyní smečka atakuje top 3 prvoligové tabulky.

1.Liga: HBK Bulldogs Brno – TJ Blatná Datels 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 22. Makara M. (Emmer, Nazad), 35. Navrátil (Havránek), 35. Emmer (Vodvárka), 37. Baláč (Vodvárka, Emmer), 40. Vodvárka (Emmer, Baláč) - 12. Braun (Michálek, Maňaska), 14. Fiala (Braun, Michálek), 24. Braun (bez asistence).

Rozhodčí: Procházka, Vrba. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1 Oslabení: 0:1. Střely na branku: 22:31.

Sestava domácích: Makara R. (Šťastný) – Dmytryszyn, Foršt, Heide, Jandourek, Kliment, Nazad Marcel – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Makara M., Navrátil, Paukrt, Svoboda Jan, Vodvárka, Zemen S..
Sestava hostí: Koubek – Fiala, Michálek, Pangrác, Sýbek, Tkadlec – Bauš, Braun, Kvarda, Maňaska, Říha, Vaníček „C“, Vinter.

Ačkoli současní vicemistři 1. Ligy se z druhého konce republiky dostavili pouze ve dvou pětkách, nasadili od začátku klání obrovské tempo. Buldoci měli dlouho problém se s tím vyrovnat a hned v prvních momentech se nechali vyprovokovat k faulům Vodvárka a Fišar. Obě oslabení sice domácí s vypětím všech sil ubránili, ale později si blatenští během první třetiny stejně vytvořili dvougólový náskok. V čase 11:50 propadla brněnskému gólmanovi pumelice Michálka a na brankovišti již pohodlně doklepával Braun – 0:1. Za další minutu hráli hosté třetí přesilovku, kterou již využili. Braun vlétl do pásma a jeho střelecký pokus vyrazil Richard Makara na extraligového obránce Martina Fialu, jenž z kruhu bekendem pohotově trefil odkrytou bránu – 0:2.

V prostřední části hrozili domácí podstatně častěji než v té první a soupeře svírali, což vedlo pro změnu k nedisciplinovanosti Datlů. Při jednom z kontrů smečky se nechali souběžně vyloučit Michálek s Maňaskou. V herní variantě 5 na 3 vrátil po Emmerově přihrávce svůj celek do hry Martin Makara, který pálil do šibenice – 1:2. Netrvalo dlouho a Bulldogs si dvojnásobnou početní převahu zopakovali, jenže ta se pro ně tentokrát stala danajským darem. Blatenský blesk David Braun dokonale přečetl úmysl soupeře, následně unikl přes celé hřiště a svůj brejk navíc proměnil – 1:3. Do druhé pauzy se již nic zajímavějšího neudálo a začalo to vypadat na výhru hostí.

Ve třetí periodě ale evidentně začaly Datlům odcházet síly a domácích byla rázem plná aréna. Ve 35. minutě započal opravdový buldočí uragán, který zajistil obrat stavu. Vše odstartoval svým prvním gólem v této lize osmnáctiletý Patrik Navrátil, jehož dorážka z dobré pozice u levé tyčky vrátila Brno do kontaktu – 2:3. Za pouhých 7 sekund se stadion začal otřásat v základech. Vodvárka nastřelil míček na Koubka, který se zmohl jen na vyražení, pak stejný útočník nahrál směrem za sebe Emmerovi a ten celé dílo dokončil – 3:3.

Buldoci byli stále při chuti a záhy se po důrazu na brankovišti ujali vedení, když Tomáš Baláč z pozice vleže dotlačil balónek do svého cíle – 4:3. Pozici svého týmu ještě upevnil při dalším nepříjemném závaru Petr Vodvárka, jenž z kruhu na druhý pokus překonal hostujícího brankáře – 5:3. I ve zbývajících minutách hráli domácí koncentrovaně a dařilo se jim úspěšně pokrývat střední pásmo jako o týden dříve v Poličce. Blatná se ještě snažila s výsledkem něco provést při závěrečné power play, ale marně. Brňané sice nevyužili kvantum příležitostí k úderu do prázdné brány, ovšem vítězství bez vážnějších potíží udrželi a nyní buší v prvoligové tabulce na dveře nejlepší trojky.

Hodnocení trenéra: „Blatná byla v první třetině výrazně lepší a zcela zaslouženě vedla o dva góly a mohlo to být s námi i horší. Sice jsme ve druhé třetině přidali na tempu, ale hosté zkušeně hlídali svůj náskok a stále byli výrazně hokejbalovější. Nicméně 3 minuty třetí třetiny zcela otočily zápas. Naráz jsme vyvinuli důraz v útočném pásmu, hlavně v předbrankovém prostoru, přestali jsme odhazovat alibisticky míček, začali jsme napadat, zlepšili jsme se individuálně a hráči Blatné na to nedovedli zareagovat. Během sedmi sekund třetí části jsme srovnali skóre a za necelé dvě minuty překlopili zápas na svou stranu. Hosté, kteří hráli ve dvanácti, již nenašli dost sil na to, aby skóre opět strhli na svou stranu. Mísí se ve mně dva pocity. Jeden negativní za naivní projev prvních dvou třetin a ten druhý pozitivní, a to za neskutečné vzepětí a obrat vývoje zápasu ve třetí třetině. Rozhodně ale první poloviny utkání nám stále nejdou a musíme vstupy do utkání výrazně zlepšit!“