HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOKY VLASTNÍ GÓL NEZLOMIL A VEZOU TŘI BODY Z MISTROVA STADIONU!

BULDOKY VLASTNÍ GÓL NEZLOMIL A VEZOU TŘI BODY Z MISTROVA STADIONU!

Úřadující šampion Kometa Polička měl v úvodních dvou zápasech tohoto ročníku skóre 16:0 a dnes hostil brněnské Buldoky. Ti se po dvou neúspěšných duelech dočkali vítězství, ačkoli v první půli klání na východě Čech to vypadalo na jasnou záležitost domácích. Brno dokonce trefilo vlastní zařízení při výhodě, ale to se svěřencům Jana Emmera povedlo hodit za hlavu a dokonali fantastický obrat! Premiérový gól si v buldočím dresu připsal Filip Paukrt a po svém návratu také Martin Makara.

1.Liga: SK Kometa Polička – HBK Bulldogs Brno 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. Tobiáš O. (Štefka M.), 12. Malý (Beneš, Korec), 19. Štefka M. (bez asistence) - 15. Paukrt (Baláč), 20. Jandourek (Emmer, Foršt), 25. Makara M. (Fišar), 32. Emmer (Fišar), 35. Svoboda Jan (bez asistence), 41. Vodvárka (Baláč, Nazad).

Rozhodčí: Vrba, Černý. Vyloučení: 5:2; z toho Štefka M. (dom.) OT. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:35.

Sestava domácích: Šupík (Šťovíček) – Augustin, Geba, Havlík, Hejtmánek J., Korec, Šmíd, Švanda – Beneš, Bureš, Holec, Kukla, Malý, Martínek, Štefka F. „C“, Štefka M., Tobiáš O..
Sestava hostí: Makara R. - Dmytryszyn, Foršt, Jandourek – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Makara, Nazad Marcel, Paukrt, Svoboda Jan, Vodvárka, Zbranek, Zimandl.

V první třetině deštivého zápasu měla o poznání více ze hry Polička, která se nejdříve ujala dvoubrankového vedení. Běžela desátá minuta, od hrazení se úspěšně vytočil Ondřej Tobiáš, dostal se mezi kruhy a při obrovské šanci nezaváhal – 1:0. Za minutu a půl při dalším nebezpečném kontru domácích našel Beneš přihrávkou z rohu na vzdálenější kruh neobsazeného Malého a z první pálil mladičký svítkovský odchovanec k zadní tyči – 2:0. Hostující Buldoci se v pásmu soupeře nedostávali přiliš ke střelbě, ovšem nakonec se jim naskytla obrovská možnost vsítit branku do kabiny. Chybnou rozehrávku vystihl kapitán Baláč, jehož okamžité nahození usměrnil mezi tři tyče před brankovištěm osamocený Paukrt – 1:2.

Po přestávce se útoky střídaly na obou stranách a o srovnání se mohlo Brno pokusit po sekání Matěje Štefky. Jenže při signalizované výhodě nechtěně trefil prázdnou klec hostí Vodvárka, branka tedy byla přiznána faulujícímu hráči – 3:1. Hokejbalisty v zeleném však tento kiks nikterak nepoložil, času zbývalo stále dostatek. Ihned v následující početní převaze snížil z pozice beka přizemní střelou k tyčce Lukáš Jandourek a bylo to znovu o jediný gól – 3:2. Ještě veseleji bylo pro Buldoky v čase 24:31. Po sérii soubojů mezi kruhy získal balónek Martin Makara, jenž si vzápětí zkušeně vydobyl střeleckou pozici a trefil se přesně do růžku – 3:3. Domácí byli rázem opařeni a Brňané začali pomalu dostávat utkání pod kontrolu, leč do druhé pauzy již ani jednu z ložených přiležitostí neproměnili.

Hosté i nadále cítili šanci ukořistit všechny body a na začátku třetí fáze otočili stav. Z hole Emmera míček po teči jednoho z obránců Komety doskočil až za brankovou čáru – 3:4. Buldoci stále nepolevovali a za necelé tři minuty vyrazil do brejku junior Jan Svoboda, který nadvakrát překonal veterána Šupíka – 3:5. Domácí byli očividně zaskočeni průběhem druhé poloviny zápasu, z čehož pramenily jejich další nedovolené zákroky. Krosček podruhé faulujícího Matěje Štefky dokázalo Brno potrestat, když si přesným úderem do šibenice řekl o odpuštění hříchu z druhé periody Petr Vodvárka – 3:6.

Ve zbývajících čtyřech minutách se poličští ještě pokusili alespoň o korekci výsledku, ale veškerou hrozbu již odvrátil skvěle chytající Richard Makara. Bulldogs tedy mohli začít slavit cenné vítězství na půdě úřadujícího šampiona 1. Ligy, jenž padl poprvé v sezóně. Bezesporu to posádce trenéra Emmera st. poslouží jako impuls do příštích duelů.

Hodnocení trenéra: „Zápas se pro nás nevyvíjel dobře. Stav 0:2, resp. 1:3, a navíc ten třetí gól jsme si vstřelili sami při signalizovaném vyloučení poličského hráče. Tento gól nás nezlomil, a naopak nakopnul k týmovému výkonu. Od 20. minuty utkání si myslím, že jsme byli lepší a ve třetí třetině jsme se, na rozdíl od některých domácích hráčů, věnovali hlavně hokejbalu, za co jsme byli odměněni vítězstvím. Vítězství nás těší, ale nepřeceňujeme jej. Musíme makat dále, máme před sebou další těžké zápasy.“