HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyÁČKO NESTAČILO NA SILNÉ JEŽKY, V ČP JIŽ TAKÉ NEPOKRAČUJE

ÁČKO NESTAČILO NA SILNÉ JEŽKY, V ČP JIŽ TAKÉ NEPOKRAČUJE

1.kolo ČP: TJ Sokol Poruba – HBK Bulldogs Brno 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Elbl (Mareš), 44. Dostál (Svoboda, Elbl) – 18. Foršt (Řehulka, Nazad Michael).

Na severu Moravy Buldoci nepřetavili svůj tlak ve vítězství a v poháru končí hned po úvodním zápase. Na výjezd se vypravili v chudší kombinované sestavě od A-týmu po juniory. Z prvoligového buldočího celku nastoupili pouze Marcel Nazad, Vratislav Fišar a David Zimandl.

1.Liga: HBK Bulldogs Brno – Ježci Heřmanův Městec 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pecina (Macenauer), 18. Hejl (Novák), 29. Kozel (bez asistence).

Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:24.

Sestava domácích: Makara R. - Dmytryszyn, Foršt, Heide, Jandourek – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Navrátil, Paukrt, Šidla, Svoboda Jan, Vodvárka, Zimandl.
Sestava hostí: Synek (Menc P.) - Böhm, Menc L., Musílek, Pecina „C“, Trojek, Zeman – Bakus, Hejl, Kozel, Macenauer, Macháček, Novák, Novelinka L., Pilař J., Pilař T..

Před tímto vzájemným mačem měly oba celky v současném ročníku 1. Ligy po jedné prohře, ovšem Ježci o jeden absolvovaný zápas více a jejich motivací bylo atakovat čelo průběžného pořadí. Stejně tak chtěli Bulldogs Brno v domácí aréně zvítězit a odčinit porážku ze Suchdola. V buldočím dresu poprvé nastoupila hradecká extraligová posila Filip Paukrt.

Začalo se svižně a hra se přesypávala od jedné brány k druhé. Na první gól se čekalo do šesté minuty, kdy poskakující míček u brankoviště dokázal z otočky propasírovat za Makarova záda hostující kapitán Filip Pecina – 0:1. Domácí se snažili s nepřívětivým stavem něco udělat a následoval jejich chvilkový tlak, ale městecký brankář byl proti. Za pár okamžiků se ale začala karta obracet a do první sirény byli na hřišti lepším týmem Ježci, Makara měl v bráně plné ruce práce. Nakonec však ani početní výhoda hostí do přestávky nevedla k další změně skóre.

Z kraje druhé části přečkali Východočeši úvodní nápor Brna a posléze hned z první znamenité příležitosti odskočili. Po spolupráci s Novákem si vyjel zpoza brány Hejl, jenž ihned zužitkoval velký prostor k zakončení – 0:2. To domácí srazilo zpátky a ve zbytku periody hráli příliš rozpačitě, ani v přesilovce se do utkání nevrátili. Městec si vytvářel nebezpečnější příležitosti a v čase 28:14 zasadil soupeři třetí úder. Lukáš Kozel po svém sólu vymetl z těžšího úhlu šibenici – 0:3.

V závěrečném dějství se Buldoci až do poslední minuty snažili alespoň propíchnout bezgólovou bublinu, krom toho si zahráli ještě dvě přesilové hry. Jenže pokaždé, když se domácí ocitli blízko, skončil balónek v moci spolehlivě chytajícího Synka. Ježci ve třetí patnáctiminutovce hráli, co potřebovali a ziskem všech bodů z jihu Moravy stále pokračují v boji o první místo tabulky.