HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyDOMA PŘESVĚDČIVĚ ZA TŘI BODY

DOMA PŘESVĚDČIVĚ ZA TŘI BODY

První domácí zápas v této sezóně zvládli Buldoci na jedničku. Ve své aréně přivítali svého soupeře z vyhroceného předkola a dalo se očekávat, že i během nedělního duelu občas dojde k eskalaci emocí. Pražské KOVO sice nastoupilo téměř ve třech formacích, avšak bez největších osobností týmu z předešlého ročníku. Brňané víceméně kontrolovali zápas po celou hrací dobu a navázali na jejich úspěšný vstup do podzimu.

1.Liga: HBK Bulldogs Brno – TJ KOVO Praha 6:2 (2:0, 4:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Havránek (Foršt), 12. Jandourek (Baláč), 16. Emmer (Heide), 19. Fišar (Heide, Jandourek), 27. Vodvárka (Fišar), 29. Nazad (Makara M.) - 17. Lachman (Drobník, Vršecký), 30. Waltr (Votýpka, Charbuský).

Rozhodčí: Černý, Filipiec. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:20.

Sestava domácích: Makara R. - Dmytryszyn, Foršt, Jandourek, Jankůj D., Kliment, Nazad, Zbranek – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Heide, Makara M., Navrátil, Šidla, Svoboda Jan, Vodvárka.
Sestava hostí: Šach – Charbuský, Kabát, Kyclt, Samec, Vršecký – Číž, Drobník, Fluxa, Hochman, Krištof „C“, Lachman, Votýpka, Waltr, Zeman.

V úvodním dějství předkolové reprízy měli navrch domácí, kteří si vypracovávali více gólových šancí. Z toho dvě se jim podařilo proměnit. Již ve 4. minutě vystartovala do sólového útěku mladá krev Ota Havránek, jenž po skvělé kličce zasunul míček za Šachova záda – 1:0. V čase 11:47 se Buldoci radovali podruhé. Ihned po vyhraném vhazování Tomáše Baláče pálil do vinglu z pozice beka Lukáš Jandourek – 2:0. Jelikož na straně Kova se mnoho znamenitých příležitostí nezrodilo, odcházelo se na první porady za solidního vedení Brna.

Pražané se po přestávce snažili zvýšit aktivitu k návratu do hry, ale situaci si záhy ještě více zkomplikovali. Špatnou rozehrávku obrany zachytil na modré čáře domácí Heide, přistrčil balónek mezi kruhy Emmerovi a ten úspěšným příklepem k pravé tyči zvýšil gólový rozdíl – 3:0. Přesně za půl minuty přišlo snížení z hole Lachmana, který využil své dobré pozice v mezikruží – 3:1. Ovšem následně fauloval potřetí v zápase Kyclt a v přesilovce domácí přidali čtvrtý úder. Do totožného místa jako Emmer se trefil přízemní střelou od modré čáry Fišar – 4:1.

Poté, co domácí přečkali nebezpečnou přesilovku Kova, se zapsal mezi střelce i Petr Vodvárka. Ten si v přečíslení dvou na jednoho pečlivě připravil zakončení a následně prostřelil Martina Šacha mezi betony – 5:1. Poslední okamžiky druhé periody byly hektické kvůli rozmíškám a dalším emotivním projevům. To vyústilo v další udělené tresty. Následně se přidal za katr i krosčekující Hochman a Brňané si zahráli převahu čtyř proti třem, kterou proměnili. Nazad se úspěšně vytočil od mantinelu, vzal odpovědnost na sebe a zavěsil – 6:1. Hosté si však pár sekund před druhou sirénou lehce spravili chuť, když Votýpkovo vyražené nahození uklidil Waltr – 6:2. Další korekce stavu během třetiny nepřipustil jinak skvěle chytající Richard Makara.

Ve třetí části se již Buldoci do ničeho příliš nehrnuli a hlídali si svůj komfortní náskok. Teoretickou nadějí k návratu hostí do zápasu byla jejich čtyřminutová početní výhoda, z toho dvě minuty 5 na 3. Ale domácí odolali a k žádné další změně skóre již nedošlo. Brno tak dosáhlo plného bodového zisku i ve druhém klání nového ročníku.