HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyÁČKO ZABRÁNILO ROZJEZDU LOKOMOTIVY

ÁČKO ZABRÁNILO ROZJEZDU LOKOMOTIVY

Brněnští Buldoci na úvod sezóny loupili ve východních Čechách, kde je vyzval posílený navrátilec do 1. Ligy, Lokomotiva Česká Třebová. Hned při svém prvním startu v této soutěži vsítil gól hostující Jan Svoboda! Vyrovnané klání rozsekl až ve 37. minutě Vratislav Fišar.

1.Liga: TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBK Bulldogs Brno 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Válek (Švec) - 18. Svoboda Jan (Zemen S.), 37. Fišar (Šidla).

Rozhodčí: Vrba, Havelka. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:23

Sestava domácích: Sterenčák (Břeň) – Broulík, Doubrava, Kříž, Laštovica, Mrštný, Švec, Turčáni, Zeman – Čapek, Faltejsek, Hájek, Hynek, Levý, Pirkl, Řehák „C“, Škeřík, Smutný, Tomeš, Válek.
Sestava hostí: Makara R. - Dmytryszyn, Foršt, Heide, Kliment, Nazad – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Havránek, Makara M., Navrátil, Šidla, Svoboda Jan, Vodvárka, Zemen.

Buldoky hned z kraje ročníku 2023/24 hostili někteří jejich nedávní spoluhráči, včetně gólmana. Lokomotiva se po své druholigové dominanci rozhodla vrátit na kolej 1. Ligy a její počet „tun“ navýšila extraligová lajna z blízkého Letohradu, tudíž ještě čeká Třebovou jistý proces sehrávání. Tato skutečnost zároveň znamenala také zúžení kádru Bulldogs Brno, ovšem sestavu jejich A-týmu jsou připraveni doplňovat schopní junioři i členové záložního celku. Na východě Čech v noci na neděli pršelo, tudíž nový českotřebovský plast v tomto utkání místy klouzal.

Nástup vyšel lépe Brnu, které v úvodních dvou minutách nepustilo domácí za červenou čáru, ale bez gólového účinku. Pak se dostali do tempa i Východočeši a zaměstnáváni byli oba brankáři, ovšem vyložených příležitostí v první třetině diváci mnoho neviděli. Dlouho se hrálo bez udělených trestů, až necelé dvě minuty před pauzou donutil Turčáni k faulu hostujícího Dmytryszyna. Ale ani následná početní převaha České Třebové nepřerušila bezgólové skóre, pouze jedinkrát cinkla tyč.

Ve druhé části zvýšilo klání své obrátky a gólmani v krátkém sledu poprvé kapitulovali. V 18. minutě získal balónek u hrazení Stanislav Zemen, přiťukl jej Janu Svobodovi a ten zužitkoval velký prostor k překonání Sterenčáka – 0:1. Netrvalo dlouho, než se dočkali i domácí. Štěpán Švec postupoval dolů podél mantinelu a hned našel před brankovištěm Michala Válka, kterému stačila prakticky jen nastavit hokejka – 1:1.

Šance se i ve zbytku prostředního dějství množily na obou stranách. Velmi blízko návratu hostí do vedení byl Martin Makara, jenž mohl potrestat nesprávné vyběhnutí třebovského brankáře. Jenže zasáhl pouze tyčku opuštěné klece a krátce nato dokonce odstoupil ze zápasu s poraněným stehnem. Na straně Východočechů pak například pohrdl samostatným únikem Pirkl. S blížícím se druhým hvizdem nezúročilo Brno svoji přesilovku, a tak odešly celky i podruhé do šaten za smírného stavu.

V závěrečné periodě se snažily hrát oba týmy, o něco více šancí si vypracovali Bulldogs. A právě z jejich sestavy se postaral o rozhodující branku z úspěšné dorážky Fišar – 1:2. Lokomotiva ale měla ještě velké příležitosti dostat utkání alespoň do prodloužení, neboť v posledních minutách hrála dvě slepené přesilovky po nedovolených zákrocích Zemena a Foršta. Brňané však komplikovanější závěr odmakali správně a ani hra domácích bez gólmana na výsledku nic nezměnila.