HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czB týmPříspěvkyLETOS JSME SI PLAY-OFF NEZASLOUŽILI, HODNOTÍ ZDENĚK HEJMAL

LETOS JSME SI PLAY-OFF NEZASLOUŽILI, HODNOTÍ ZDENĚK HEJMAL

LETOS JSME SI PLAY-OFF NEZASLOUŽILI, HODNOTÍ ZDENĚK HEJMAL

V tomto interview jsme si shrnuli odehraný ročník B-týmu Bulldogs Brno. Své postřehy nám poskytl hlavní kouč Zdeněk Hejmal, který tentokrát musel i pár utkání vynechat. Za týden se Buldoci opět představí na velkolepém hokejbalovém turnaji Országh Cup 2022, konaném tentokrát v Liptovském Mikuláši.
 
ZDENY, BÉČKO SE SICE DO PLAY-OFF NEDOSTALO, NICMÉNĚ HODNOTÍŠ POZITIVNĚ ALESPOŇ TO, ŽE JSTE BOJOVALI O POSTUP AŽ TÉMĚŘ DO KONCE?
O play-off se sice hrálo do poslední chvíle, ale sport je spravedlivý a my jsme si play-off nezasloužili. Sezonu nemůžu hodnotit pozitivně. Všechno se odráželo od toho, že se nám letos nepodařilo pravidelně trénovat ve větším počtu hráčů a logicky jsme tak nemohli pomýšlet na nějaký úspěch. Jak se říká: „Nejdřív je trénink a potom ženy a show.“. A když pořádně nemakáš na tréninku, nemůžeš předvádět ani žádnou pořádnou show na hřišti. Pravda je sice taková, že jsme letos bojovali i s množstvím zranění, především klíčových hráčů, ale s tím se musíme umět poprat. Úplně bez vytáček musím říct, že naše letošní slabší morálka jde z části i za mnou, jako za koučem. Během letošní sezony jsem měl několik milníků ve svém osobním životě a nemohl se tak klukům věnovat na 100 %. A i když výsledek dělají především hráči na hřišti, tak já jako kouč jsem ten, kdo by je měl nejenom nasměrovat k vítězství, ale především jim dodávat energii a pohánět je k maximálnímu nasazení a k tomu nejlepšímu výkonu. V tomto pohledu to letos z mé strany nebylo 100%. To je úkol pro mě – být tady pro kluky a nastavit tým tak, aby pro nás příští sezona byla výrazně lepší. Věřím, že se to podaří.
 
SOUHLASÍŠ, ŽE SE VÁM ZA CELÝ ROČNÍK PŘECI JEN POVEDLO PŘEDVÉST I NĚKOLIK NADMÍRU SKVĚLÝCH VÝKONŮ, KTERÉ STOJÍ ZA ZMÍNKU?
Říkám to dlouhodobě, že když máme natrénováno, držíme se taktiky a všichni makáme pro tým, dokážeme potrápit kdekoho. Letos to tak, ze zmíněných důvodů, moc často nebylo. Ale ano, bylo pár zápasů, které jsme zvládli velice dobře.
 
JAK SE V TÝMU TĚŠÍTE NA BLÍŽÍCÍ SE ORSZÁGH CUP? PLÁNUJEŠ NASKOČIT DO HŘIŠTĚ I TY?
Věřím, že na Országh Cup se těší všichni. Konkurence tam bude obrovská a my určitě nepatříme mezi favority. To ale samozřejmě neznamená, že jedeme na výlet do Tater. Cílem je, aby si kluci zahráli, strávili nějaký čas spolu, nejen na hřišti. A ve volném čase bude prostor i pro to, pobavit se o nadcházející sezoně a přípravě na ni. Věřím, že nám účast na turnaji pomůže utužit partu a že se všichni shodneme na tom, že přes léto budeme chtít zamakat a v příští sezoně 2. ligy si napravit reputaci. A jestli naskočím? Rád bych, ale zdravotně nejsem úplně OK, takže se zřejmě uvidí až na místě.