HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyJAKUB KLÍMA: KE KONCI DRUHÉHO ČTVRTFINÁLE UŽ JSME HRÁLI NAŠI BULDOČÍ HRU, ALE TO UŽ BYLO POZDĚ

JAKUB KLÍMA: KE KONCI DRUHÉHO ČTVRTFINÁLE UŽ JSME HRÁLI NAŠI BULDOČÍ HRU, ALE TO UŽ BYLO POZDĚ

JAKUB KLÍMA: KE KONCI DRUHÉHO ČTVRTFINÁLE UŽ JSME HRÁLI NAŠI BULDOČÍ HRU, ALE TO UŽ BYLO POZDĚ

foto zdroj: Pedagog ČB, Rajče
 
Uplynulé play-off 1. Ligy i celou sezónu jsme si rozebrali s Kubou Klímou. Toho před čtvrtfinále postihlo zranění a nastoupil pouze nakrátko v závěrečném klání, jinak po celou dobu série asistoval trenérovi. V následujícím interview se dočtete Kubovy postřehy.
 
KUBO, V ČEM BYL PODLE TEBE NEJVĚTŠÍ PROBLÉM, ŽE BULDOCI PROHRÁLI OBA ČTVRTFINÁLOVÉ ZÁPASY NA DOMÁCÍ PŮDĚ?
Dle mého soudu byl největší problém ve zbytečném zadrhování hry a to způsobilo, že se z naší hry stal profesorský hokejbal. To pak vyhovovalo více soupeři, který hrál především hodně z obrany a vyčkával. Jakmile jsme ke konci druhého domácího utkání začali od červené čáry otáčet hru dopředu, soupeře jsme dostávali pod souvislý tlak. To však bylo pozdě.
 
VĚŘIL JSI PO TŘETÍM ZÁPASE, ŽE SE POVEDE VRÁTIT SÉRII DO BRNA?
Ano, věřil jsem tomu opravdu hodně, a i proto jsem si vzal na starost ubytování. Ke konci druhého utkání už to totiž byla naše buldočí hra, která fungovala převážnou část sezóny. To se projevilo v prvním utkání v Budějovicích, kde i přes výsledek jsme byli o hodně aktivnějším týmem. V posledním utkání nám trochu utekl start utkání a byl to přesný opak. Soupeř i přes výsledek 1:0 byl o dost aktivnějším týmem.
 
JAK SE TI HRÁLO, KDYŽ JSI NA CHVÍLI NASKOČIL DO HRY V POSLEDNÍM UTKÁNÍ?
Hrálo se mi opravdu šíleně, chtěl jsem však pomoci týmu. I ta tři střídaní byly opravdu očistec. Mrzí mě, že jsem nemohl nastoupit standardně.
 
JAK SE CELKOVĚ OHLÍŽÍŠ ZA UPLYNULOU SEZÓNOU? JE PO JEJÍM PRŮBĚHU TAKOVÝ VÝSLEDEK ZKLAMÁNÍM?
Pocity ze sezóny mám řekněme rozporuplné. Některé zápasy snesly tu nejvyšší úroveň, některé zápasy nebyly ani na okresní přebor. To slovo, které nejspíš hledám, je "nekonzistentní" a to je asi největší zklamání. Na druhou stranou - při některých trénincích a slabé účasti by se tento výsledek mohl zdát jako úspěch. Jak jsou výkony nevyrovnané, těžko se to hodnotí. Trochu mě mrzí nastavení soutěže, kdy až v play off dostane tým možnost se poměřit s ostatními celky z celé ČR. Vyhrát ligu a postoupit do extraligy může tým, který by mohl prohrát s 5. celkem z druhé skupiny. Nepřipadá mi to jako správné nastavení.
 
POKUD SE USKUTEČNÍ PLÁNOVANÝ PŘÁTELÁK S EXTRALIGOVOU HOSTIVAŘÍ, OČEKÁVÁŠ BOJ NAPLNO VE VYSOKÉM TEMPU?
Nemyslím si, že by to bylo smrtelné tempo, ale myslím, že Hostivař hraje vždy hokejbal ve vysokém tempu a nebude mít důvod hrát jinak.
 
NAPADAJÍ TĚ NĚJAKÉ KONKRÉTNÍ VĚCI, KTERÉ BUDOU POTŘEBA ZMĚNIT DO PŘÍŠTÍ SEZÓNY K LEPŠÍMU VÝSLEDKU?
Určitě více pracovat s brněnskými hráči, respektive je najít. To není cíleno na kluky, kteří z Brna nepocházejí, ale zkrátka dojíždět dvakrát nebo třikrát na trénink po práci 100-150 km není jednoduché, vlastně skoro až nereálné. Např. i s ohledem na pohonné hmoty. Je to největší úskalí našeho týmu. Kostru našeho týmu tvoří 5-8 už stabilních brněnských hráčů a to je na rozvíjení v této soutěži málo. Dále je to pak nastavení naší samostatné kabiny, která nám bohužel z mého pohledu hodně chybí. Pokud se nám tohle vyřešit dlouhodobě nepodaří, je z mého soudu potřeba se hokejbalem více bavit, nenervovat a jít si zahrát sport, který máme rádi a ono si to pak sedne. Zkrátka trochu více chuti ne do života, ale do hokejbalu.