HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyÁČKO SE V PLAY-OFF DLOUHO NEOHŘÁLO

ÁČKO SE V PLAY-OFF DLOUHO NEOHŘÁLO

ÁČKO SE V PLAY-OFF DLOUHO NEOHŘÁLO

Po týdnu se čtvrtfinálové série 1. Ligy přesouvaly na stadiony těch druhých. V té mezi Buldoky a Pedagogem dokázali prvně jmenovaní v sobotu na venkovním hřišti snížit, ale dalšího dne slavily postup do semifinále České Budějovice.
 
1.Liga ČF3: SK Pedagog České Budějovice – HBK Bulldogs Brno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
 
Branky a nahrávky: 19. Moser (Nýdl), 36. Bárta O. (Procházka) – 1. Zbranek (bez asistence), 4. Vodvárka (Baláč), 23. Hudec (Fišar, Vodvárka), 45. Vodvárka (Baláč, Hudec).
 
Rozhodčí: Vokurka, Daněk. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:31.
 
Sestava domácích: Davídek (Bigas) – Bárta M., Hronek, Kovařík, Kvítek, Nýdl „C“, Procházka – Bárta A., Bárta O., Bušta, Chudomel, Malecha, Maurenz, Moser, Neruda, Talíř, Zelenka.
Sestava hostí: Sterenčák (Makara R.) - Fišar, Heide, Nazad, Pospíchal, Zbranek – Baláč „C“, Emmer, Hruška, Hudec, Hynek, Šír, Skřivánek, Vodvárka, Vysloužil, Zemen S..
 
Před začátkem třetího čtvrtfinále proběhl ceremoniál na počest přítomného pana Františka Lavičky, jednoho ze zakladatelů hokejbalu v ČR. Ten vhodil i symbolické úvodní buly.
 
Brněnští Buldoci vycestovali do jižních Čech v početnější sestavě než před týdnem a již od začátku ukazovali pevnou vůli po prodloužení své sezóny. Uplynulo jen 30 sekund a střelu obránce Zbranka usměrnil domácí brankář do své klece – 0:1. Za necelé tři minuty utekli hosté na dvougólový rozdíl. Vodvárka po křídle zavezl míček do pásma a po zasekávačce vypálil z kruhů na Davídka, jenž prakticky nezareagoval – 0:2. Budějovický „Peďák“ evidentně dostala úvodní sprška do kolen, ovšem Brno se nenechalo uspokojit a tlačilo i nadále.
 
I po přestávce byli svěřenci Jana Emmera několikrát blízko třetímu gólu, zejména při tutovce Stanislava Zemena, jehož dorážku Davídek zázračně zneškodnil hokejkou. Namísto toho se vrátili do hry Jihočeši, když Moser z dálky využil Sterenčákova zakrytého výhledu – 1:2. Zanedlouho však Brňané znovu odskočili. Fišar od mantinelu poslal balónek do skvělé pozice Ondřeji Hudcovi, jehož ránu z mezikruží tečoval bránící hráč mimo dosah brankáře – 1:3.
 
Ve třetí periodě hosté opět nevyužili několika obřích šancí, a tak se Pedagog ještě chytil stébla naděje. Pokus Procházky vyrazil brněnský gólman před sebe a následně procpal míček důrazem mezi betony Ondřej Bárta – 2:3. Brněnská střídačka se pokoušela reklamovat kopnutí a omezení Sterenčáka hokejkou, ale bez úspěchu. Kontaktní gól domácí nabudil a ti se ještě snažili si vynutit prodloužení. Při jejich power-play zlikvidoval tři obrovské příležitosti brilantními zákroky hostující brankář. Do prázdného zařízení ještě v poslední sekundě upravil výsledek Vodvárka – 2:4. Série tak měla ještě pokračování v neděli dopoledne.
 
 
1.Liga ČF4: SK Pedagog České Budějovice – HBK Bulldogs Brno 0:1 (0:0, 1:0, 0:0)
 
Branky a nahrávky: 22. Malecha (Bárta).
 
Rozhodčí: Gráca, Volkán. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:17.
 
Sestava domácích: Davídek (Bigas) – Bárta M., Hronek, Kovařík, Kvítek, Nýdl „C“, Procházka – Bárta A., Bárta O., Bušta, Chudomel, Malecha, Maurenz, Melichar, Moser, Neruda, Talíř, Zelenka.
Sestava hostí: Sterenčák (Makara R.) - Fišar, Heide, Nazad, Pospíchal, Zbranek – Baláč „C“, Emmer, Hruška, Hudec, Hynek, Jandourek, Klíma, Šír, Skřivánek, Vodvárka, Vysloužil, Zemen S..
 
Dalšího dne se na gól čekalo podstatně déle. O něco více šancí si vytvořil Pedagog, jenž v úvodním dějství hrál dvě přesilovky, ale Sterenčák byl vždy na svém postu. Po třetím vyloučení z brněnských řad už byli domácí úspěšní, když využili moře volného místa. Brankář hostí vyrazil střelu Adama Bárty na neobsazeného Malechu, který po následném blafáku procedil míček mezi tři tyče – 1:0.
 
Další branku ale zaplněné hlediště již v této sérii nevidělo. Buldoci měli po inkasovaném gólu možnost pěti přesilových her, snaha jim nechyběla ani v nejmenším, ale ani v jedné nedostrkali balónek do svého cíle. Budějovickým se skvělým kolektivním výkonem podařilo dotáhnout čtvrtfinále do vítězného konce a jejich příštím soupeřem bude silná Vlčí smečka z Ústí nad Labem.
 
Na závěr je třeba vyzdvihnout i skvělé gesto celého Pedagogu, jenž prokázal úctu a daroval svému soupeři z Brna zadarmo několik klobás, piv a panáků. Za tento skutek i celou vyrovnanou sérii patří Jihočechům velké díky a přejeme hodně štěstí v semifinále.