HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULDOCI NA OKRAJI PROPASTI

BULDOCI NA OKRAJI PROPASTI

BULDOCI NA OKRAJI PROPASTI

V prvních dvou čtvrtfinálových bitvách se na brněnské půdě oťukávali domácí Buldoci a budějovický Pedagog. Přítomní diváci sledovali vyrovnané partie, na jejichž koncích se v obou případech radovali hosté. Nyní se série přesouvá na půdu Českých Budějovic, kde budou hráči Pedagogu chtít v sobotu před svými fandy proměnit mečbol. Brno nyní potřebuje zabojovat o odvrácení konce sezóny.
 
1.Liga ČF1: HBK Bulldogs Brno – SK Pedagog České Budějovice 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0; 0:1)
 
Branky a nahrávky: 48. Bárta A. (Bárta O.)
 
Rozhodčí: Horský, Vokurka. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:22.
 
Sestava domácích: Sterenčák (Makara R.) - Broulík, Heide, Jandourek, Nazad, Skřivánek – Emmer „C“, Fišar, Hudec, Hynek, Toman, Vodvárka, Vysloužil, Zemen S..
Sestava hostí: Davídek (Stankay) – Bárta M., Hronek, Kovařík, Kvítek, Nýdl „C“, Procházka – Bárta A., Bárta O., Bušta, Chudomel, Malecha, Maurenz, Moser, Talíř, Zelenka.
 
Úvodní čtvrtfinále začalo opatrněji a mnoho ložených příležitostí se neobjevovalo. Aktivnější byli v úvodní periodě Buldoci, pak se ovšem začala hra postupně vyrovnávat. Trestů za první klání mnoho nepadlo a přesilovku žádný tým nezužitkoval, domácí Hudec prováhal trestný nájezd.
 
Jediná akce skončivší gólem přišla až v desetiminutovém prodloužení, a to po oklepání Budějovic z úvodního náporu domácích. Ondřej Bárta oběhl Sterenčákovu bránu a jeho následná přihrávka prošla až k jeho bratrovi Adamovi, jenž vyčkával u zadní tyče a jednoduchým zakončením zajistil Pedagogu vedení v sérii.
 
Vstupy do vyřazovacích bojů této soutěže tedy zůstávají pro Buldoky zakleté. Zápas, v němž A-tým Bulldogs Brno na domácím hřišti neskóroval ani jednou, se až doposud udál pouze 19.9.2015. Tehdy hrálo HBK své třetí klání od prvopočátku jeho působení v 1. Lize a soupeřem byl Chlumec nad Cidlinou.
 
1.Liga ČF2: HBK Bulldogs Brno – SK Pedagog České Budějovice 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
 
Branky a nahrávky: 29. Šír (Hudec, Emmer), 41. Šír (Vysloužil, Baláč) – 1. Zelenka (Bárta A.), 17. Zayml (Malecha, Hronek), 36. Bárta O. (Procházka).
 
Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:22.
 
Sestava domácích: Sterenčák (Makara R.) - Broulík, Fišar, Heide, Nazad – Baláč „C“, Burian, Emmer, Hudec, Hynek, Šír, Skřivánek, Vodvárka, Vysloužil, Zemen S..
Sestava hostí: Davídek (Stankay) – Bárta M., Hronek, Kovařík, Kvítek, Nýdl „C“, Procházka – Bárta A., Bárta O., Bušta, Chudomel, Malecha, Maurenz, Moser, Talíř, Zayml, Zelenka.
 
Dalšího dne ještě více posílil psychickou výhodu Jihočechů hned z kraje utkání brněnský gólman Sterenčák. Ten při pokusu o zneškodnění Zelenkova pasu nechtěně skóroval do vlastního zařízení – 0:1. Play-off ještě více přidalo na svých obrátkách, oproti předešlému dni padalo více trestů, emotivních momentů i branek.
 
Chvíli poté, co se týmy vrátily na hrací plochu po prvním odpočinku, utekl Pedagog svému soupeři ještě více. Malecha prošel hluboko podél mantinelu a zpoza brány poslal míček do skvělé pozice neobsazenému Zaymlovi, jenž se v obrovské šanci nezmýlil – 0:2. Mohlo být pro Buldoky ještě hůře, pokud by Adam Bárta proměnil trestné střílení. Domácí byli viditelně opaření a dlouho se nemohli prosadit ani v přesilovkách, které jim protivník nabízel. Až nakonec při jedné z nich odčaroval brankáře Davídka po důkladné přípravě střely Ondřej Šír – 1:2.
 
Na kontaktní gól ale Brno nenavázalo a v průběhu třetí periody to po vyloučení Nazada bylo znovu o dvě branky. Procházka adresoval balónek na kruhy Ondřeji Bártovi, jenž měl mnoho prostoru a bleskovou ranou z první nedal Sterenčákovi šanci se přemístit – 1:3. Buldoci se však ještě snažili a tlačili se více do ofenzívy. A při jednom ze závarů se z dorážky prosadil podruhé Šír – 2:3. Aktivitou sršeli domácí i nadále a v posledních minutách měli spoustu šancí, ale na nastavení to nakonec nebylo.
 
Českým Budějovicím tedy zbývá jen krůček k postupu do semifinále a Brňané si na půdě Pedagogu nesmí dovolit prohrát.