HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyTĚSNÁ PROHRA V PARDUBICÍCH

TĚSNÁ PROHRA V PARDUBICÍCH

foto zdroj: Jana Nekolová, Rajče

Pardubická záloha dnes poprvé porazila brněnské Buldoky a v tabulce Východ tak ještě zamíchala karty před play-off 1. Ligy. Utkání bylo bojovné s obrovským tempem, avšak branek mnoho nepřineslo. Postupová čtyřka je v divizi sice známa, ale finální umístění týmů po základní části rozlouskne až příští víkend.

1. Liga: HBC Pardubice "B" - HBK Bulldogs Brno 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Bucek (Novák), 28. Bucek (Hálek) - 7. Vodvárka (Hudec, Nazad).

Rozhodčí: Vrba, Málek. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:19.

Sestava domácích: Foršt (Bitnar) – Geisler, Hálek, Kopřiva, Panchártek, Podařil, Svoboda – Bucek, Dostál, Janeček, Kouba, Kubíček, Kunc „C“, Langr, Licek, Moravec, Novák, Socha.
Sestava hostí: Sterenčák – Emmer, Fišar, Nazad, Zbranek – Baláč „C“, Hovorka, Hudec, Skřivánek, Toman, Vodvárka, Vysloužil.

Hráči Pardubic, kteří nastoupili ve výrazně bohatším počtu, ukazovali pevnou vůli po vítězství. Úvodní perioda patřila herně jednoznačně jim, dostali se do více šancí a rychlostní převaha byla také na jejich straně. Střeleckou listinu otevřel v čase 05:14 domácí Jiří Bucek, jehož rána od mantinelu propadla až za Sterenčákova záda – 1:0. Za minutu hákoval Licek a v přesilovce našlo Brno odpověď. Zamklo protivníky v jejich obranné třetině a bleskovým one-timerem nedal Petr Vodvárka pardubickému gólmanovi šanci – 1:1. I nadále se bojovalo ve vysokém tempu a tvrdě o každý volný centimetr.

Ve druhé části předváděli aktivnější hru tentokrát Buldoci, ale nedařilo se jim gólově prosadit. Namísto toho až s blížícím se druhým hvizdem skórovali Východočeši. Hálek u červené čáry udržel pásmo a jeho následnou střelu z dálky úspěšně dorazil znovu Bucek – 2:1. Hosté se i v chudší sestavě snažili naplnit svůj charakter a zejména ke konci prostředního dějství měli enormní tlak, ale branku z něj nevytěžili.

Posledních 15 minut se opět bojovalo, docházelo i ke tvrdším faulům a strkanicím. S přibývajícími minutami začala narůstat pravděpodobnost, že Brnu uhasne jiskra naděje k prvenství v tabulce Východ před vyřazovacími boji. Přesto však dalo veškeré síly do útoku a snažilo se poslat zápas do prodloužení. Ale nakonec hostům nepomohla ani dvouminutová početní výhoda 5 na 3, kterou jim v samotném závěru nabídli svými prohřešky Janeček s Kubíčkem. Pardubice „B“ si tedy na svém stadionu ponechaly všechny body a rozhýbaly tak škatulata v tabulce ještě více.