HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyBULLDOGS ODCESTOVALI Z MALENOVIC POUZE S JEDNÍM BODEM, ALE JISTOTOU PLAY-OFF

BULLDOGS ODCESTOVALI Z MALENOVIC POUZE S JEDNÍM BODEM, ALE JISTOTOU PLAY-OFF

BULLDOGS ODCESTOVALI Z MALENOVIC POUZE S JEDNÍM BODEM, ALE JISTOTOU PLAY-OFF

foto zdroj: HBC Malenovice, facebook
 
Střetnutí dvou moravských celků, při němž padaly i sněhové vločky, dopadlo příznivěji pro domácí Čamlíky. Až ve druhé třetině vsítili úvodní gól brněnští Buldoci, poté domácí do přestávky otočili skóre. Brno se však nehodlalo vzdát a ač mělo celkově více ze hry, dokázalo jen prodloužit zápas z hole Hovorky. Ten skóroval vůbec poprvé v 1. Lize. Vítěze musely určit samostatné nájezdy, které až v sedmé sérii rozuzlil malenovický Nohál. Nicméně Bulldogs mají nyní jistou účast v play-off.
 
1.Liga: HBC Malenovice – HBK Bulldogs Brno 3:2ss (0:0, 2:1, 0:1)
 
Branky a nahrávky: 18. Brázdil M. (Ševčík, Brázdil J.), 26. Ševčík (Brázdil M., Kalivoda), rozhodující nájezd Nohál – 16. Hudec (Fišar, Emmer), 33. Hovorka (Skřivánek, Baláč).
 
Rozhodčí: Prudík, Hrazdíra. Vyloučení: 6:5, z toho Hudec (hos.) OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 19:37.
 
Sestava domácích: Opavský (Chovančík) – Kalivoda, Kužílek, Lečbych, Novák, Rychlík, Vingárek – Brázdil J., Brázdil M., Hink, Hladký, Hruboš, Huťka „C“, Mahdal, Nohál, Ševčík.
Sestava hostí: Sterenčák – Broulík, Dmytryszyn, Heide, Nazad, Zbranek – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Hovorka, Hudec, Skřivánek, Toman, Vodvárka.
 
Domácí tým, jemuž zbyla jen teoretická šance na postup do play-off, se snažil bojovat ze všech sil. Úvodní dějství skončilo bez vstřelených branek, ale v jistých momentech k nim mnoho nechybělo. Nebezpečně se jevila možnost domácího Nohála, který měl komfortní pozici v mezikruží, ale jeho střela pouze cinkla o spojnici. U opačné klece prováhal velkou příležitost Emmer, jemuž servíroval balónek od zadního mantinelu Vodvárka. V průběhu třetiny také přečkali dvě přesilovky soupeře Buldoci, jednu Malenovice.
 
Minutu po přestávce viděla divácká kulisa první gól. Hosté drželi balónek v útočném pásmu a dobrou přihrávkou Fišara nepohrdl mezi kruhy Ondřej Hudec, který mezi betony prostřelil Opavského – 0:1. Zanedlouho se ale dočkali své první trefy také Čamlíci, když po rychlém průniku zamířil přesně ke vzdálenější tyči Martin Brázdil – 1:1. Za sedm minut bylo na domácí střídačce ještě veseleji. Projektil střelce vyrovnávacího gólu Sterenčák pouze vyrazil na volného Ševčíka, jenž doklepl míček do svého cíle – 2:1. Brněnští byli několikrát velmi blízko srovnání, ale na druhou pauzu se odcházelo za přívětivějšího stavu pro Malenovice.
 
Brno se i nadále pokoušelo zvrátit utkání na svoji stranu a hned v čase 32:06 se Jiří Hovorka postaral o to, aby jeho celek alespoň neodjížděl s prázdnou. Z těžkého úhlu na brankové čáře šťastně propasíroval balónek za záda domácího brankáře a zajistil si tak svůj premiérový gól v 1. Lize – 2:2. Ve zbytku řádné hrací doby tlačili více hosté, ale skvěle chytající Opavský již vše zneškodnil.
 
Buldoci si přenášeli do prodloužení početní výhodu, v níž se jim nepodařilo rozhodnout. Zbytek nastavení byl spíše opatrný z obou stran a na řadu přišla samostatná střílení. Ve druhé řadě byl úspěšný hostující Hudec, na jehož trefu bleskově odpověděl Nohál. Posléze dlouho nikdo nerozvlnil síť a až při sedmých pokusech se o moment překvapení postaral opět Filip Nohál. Tomu sice míček nečekaně přeskočil přes hůl, avšak nájezd vzal za správný konec a bonusový bod tak brali Čamlíci.