HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyA-TÝM BULLDOGS TÉMĚŘ PO PŮL ROCE PORAŽEN

A-TÝM BULLDOGS TÉMĚŘ PO PŮL ROCE PORAŽEN

A-TÝM BULLDOGS TÉMĚŘ PO PŮL ROCE PORAŽEN

Buldoci, ač měli dnes více gólových příležitostí, nakonec v 1. Lize svoji rekordní vítěznou šňůru nedorovnali. Jejich soupeř z Poličky byl jednoznačně produktivnější, ani jednou nemusel dotahovat a připsal si důležité tři bodíky na brněnském hřišti, kde nevyhrál více než pět let. Svěřenci Jana Emmera tak padli teprve podruhé v této sezóně, ovšem vedení v tabulce Východ prozatím neztrácí. Již za necelý týden budou hostit opět stejného protivníka.
 
1. Liga: HBK Bulldogs Brno - SK Kometa Polička 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
 
Branky a nahrávky: 27. Klíma (Emmer) - 20. Řehák (Hejtmánek J., Hejtmánek D.), 30. Tobiáš J. (Havlík, Štefka F.), 41. Štefka M. (Havlík).
 
Rozhodčí: Popelka, Orlich. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:23.
 
Sestava domácích: Sterenčák (Makara R.) - Broulík, Heide, Jandourek, Nazad – Baláč „C“, Emmer, Fišar, Hudec, Klíma, Kuntoš, Skřivánek, Toman, Vodvárka.
Sestava hostí: Šupík – Bečka, Bláha, Geba, Havlík, Hejtmánek J., Nespěšný – Hejtmánek D., Holec, Kantor, Řehák, Smutný, Štefka F. "C", Štefka M., Tobiáš J., Tobiáš O., Voříšek.
 
V úvodní patnáctiminutovce měli lehkou převahu domácí a nejblíže měl ke gólu Vodvárka, jenž před lety absolvoval svůj prvoligový debut právě v Poličce. Ovšem svůj blafák v obří šanci nedotáhl do úspěšného konce. Kometa si zahrála přesilovku poté, co Hudec vyhodil balónek do ochozů, ale branky se rovněž nedočkala. V této periodě se mnoho zajímavého neodehrálo a na přestávku se odcházelo za stavu 0:0.
 
Ve druhé třetině již docházelo k více loženým příležitostem a také gólům. Častěji se hrálo v obranném pásmu hostí, zejména Toman nezužitkoval obrovskou možnost, když si vydobyl luxusní pozici v mezikruží. Namísto toho se zanedlouho vlnila síťka za brankářem Sterenčákem, jenž ránu Josefa Hejtmánka pouze vyrazil betonem na neatakovaného Řeháka a ten poslal své mužstvo do vedení – 0:1. Brno ještě více zvýšilo aktivitu a mělo řadu šancí, ale na vyrovnání se nadřelo. Emmer v přesilové hře rozezvučel tyčku Šupíkova zařízení, stejně jako zakrátko Skřivánek před zcela odkrytou bránou. Také na opačné straně pohrdli velkými šancemi David Hejtmánek a při vlastním oslabení i Filip Štefka.
 
Střelecké trápení Brna prolomil až ve 27. minutě Jakub Klíma, který po obléhání poličské brány vystřelil z nečekaného úhlu na bližší tyč a byl úspěšný – 1:1. Buldoci ve svém tlaku i nadále pokračovali, ale do druhé sirény odmítli vsítit vedoucí branku. A tak se v posledních sekundách druhé části přihlásilo pravidlo nedáš-dostaneš. Do samostatného úniku nenápadně vystartoval Jiří Tobiáš a doslova si pohrál s domácím gólmanem – 1:2.
 
Ve třetí periodě postihla hostující hráče značná nedisciplinovanost a většinu zbývajícího času tohoto střetnutí se museli bránit ve čtyřech, necelou minutu i ve třech. Jenže Brňané ani jednu z nabídnutých početních výhod nezúročili k tomu, aby něco provedli s výsledkem. A i do třetice za to byli náležitě potrestáni. V čase 40:07 během zmatků před buldočí klecí přidal pojistku jednoduchou dorážkou pod víko Matěj Štefka – 1:3. Domácím po odvolání brankáře nepomohla ke kontaktní brance ani hra 6 na 4. Skóre až do vypršení klasické hrací doby zůstalo stejné, a tak Polička totožnou mincí vrátila Brnu minulé vzájemné utkání na východě Čech. Na hřišti Buldoků se radovala z výhry naposledy 18. září 2016.