HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyUBOJOVANÁ VÝHRA NA HŘIŠTI SVÍTKOVA

UBOJOVANÁ VÝHRA NA HŘIŠTI SVÍTKOVA

UBOJOVANÁ VÝHRA NA HŘIŠTI SVÍTKOVA

Lídr východní prvoligové tabulky odstartoval svoji jarní etapu v pardubickém Svítkově. Tamní Stars byli již od pátku rozehraní a na pokraji druhé periody utekli Buldokům na dvougólový rozdíl. Hosté však zmobilizovali síly, záhy se jim povedlo snížit a následně vyrovnat. Nerozhodné skóre vydrželo až do poloviny třetího dějství, kdy otočil stav brněnský Vodvárka a rozhodl o výhře svého týmu. Většina branek tohoto střetnutí nepobrala příliš na kráse, nicméně Brno bylo o gól šťastnější a od 19. září jede stále bez porážky.
 
1. Liga: HBC Svítkov Stars Pardubice - HBK Bulldogs Brno 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
 
Branky a nahrávky: 7. Waber (Kábrt), 16. Kábrt (Kupf) - 17. Skřivánek (Nazad, Hudec), 29. Vodvárka (Nazad), 39. Vodvárka (Hudec).
Rozhodčí: Orlich, Černý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:25.
 
Sestava domácích: Majerníček (Novotný) – Bureš „C“, Černický, Korbel, Korec, Waber – Birta, Bláha, Brož, Čech, Dudík, Jurga, Kábrt, Král, Kupf, Malý M., Novotný, Paukrt, Zaplatilek.
Sestava hostí: Sterenčák – Broulík, Dmytryszyn, Heide, Nazad – Emmer, Fišar „C“, Hovorka, Hudec, Klíma, Skřivánek, Toman, Valko F., Vodvárka.
 
Zápas se v úvodní třetině přeléval z jednoho pásma do druhého a v nebezpečných šancích se ocitali spíše domácí. Samostatným únikem pohrdl Korbel, další tutovky promarnili Kábrt a Matyáš Malý. Když na tabuli svítil čas 06:19, ujal se Svítkov vedení. Při přečíslení přihrál Kábrt ke vzdálenější tyči Waberovi, jenž bez potíží zametl míček do odkryté klece – 1:0. Brněnští se do první sirény nedostávali patřičně blízko a obrana Stars jejich útoky odrážela.
 
Krátce po skončení pauzy probíhala výhoda domácího celku, která vedla ke druhé brance. Střelu Matěje Kábrta od modré čáry nešťastně tečoval dolní končetinou do vlastní brány hostující Fišar – 2:0. Za půl minuty se ale Bulldogs vrátili na dostřel, když Majerníček neudržel Nazadův pokus a s dobrým postřehem dorážel Tomáš Skřivánek – 2:1. Do druhého hvizdu se mohlo udát cokoli, ale nakonec se týmy odebraly do kabin za vyrovnaného stavu. Ke konci přesilové hry prověřil svítkovského gólmana z obtížného úhlu Vodvárka a balónek propadl až do sítě – 2:2.
 
Po posledním návratu na hrací plochu tlačili Buldoci. Domácí Kábrt se pokoušel naplnit frázi nedáš-dostaneš, když po ručním zpracování míčku prchl obráncům, ovšem Sterenčák se vyznamenal. Zlom nastal až těsně po vypršení Dudíkova trestu za zdržování hry. Hostující Hudec po bravurní kličce na modré čáře vyslal pumelici, tu Majerníček vyrazil do vzduchu, ale vzápětí po skvělé orientaci dopravil Petr Vodvárka míček snad i očima za brankovou čáru – 2:3. O této situaci se chvíli debatovalo s rozhodčími, neboť se střelec dvou brněnských gólů nacházel v brankovišti. Ale údajně tam byl dotlačen jedním z domácích beků, pravděpodobně krosčekem.
 
Stars ve zbytku utkání řádně přitopili pod kotlem a nutili brankáře Lukáše Sterenčáka vytahovat esa z rukávu. Mezitím také brněnský Fišar vyhodil balónek rukou za mantinel, ale na konečném výsledku již nic nezměnila ani následná početní výhoda a závěrečná power-play Svítkova. Buldoci tak se zápasem k dobru unikají v čele východní tabulky na šestibodový rozdíl.