HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czMládežPříspěvkyDOMINIK TOMAN: NA REPREZENTAČNÍCH KEMPECH UŽ MUSÍ ČLOVĚK UKÁZAT SVOJI PŘIPRAVENOST

DOMINIK TOMAN: NA REPREZENTAČNÍCH KEMPECH UŽ MUSÍ ČLOVĚK UKÁZAT SVOJI PŘIPRAVENOST

DOMINIK TOMAN: NA REPREZENTAČNÍCH KEMPECH UŽ MUSÍ ČLOVĚK UKÁZAT SVOJI PŘIPRAVENOST

V následujícím rozhovoru s Dominikem Tomanem jsme se zaměřili na výběr hokejbalistů do 20 let, s nimiž tento útočník absolvuje přípravné kempy. Mistrovství světa se bude konat ve slovenské Žilině, tudíž bude o to těžší pokořit největší hokejbalovou velmoc. Nicméně naši borci jistě předvedou velké odhodlání a Domino nám popsal své pohledy. Čtěte níže.
 
DOMINO, NA ÚVOD TAKOVÁ KLIŠÉ OTÁZKA. JAKÉ BYLY TVÉ PRVNÍ POCITY, JAKMILE SES DOZVĚDĚL O SVÉ NOMINACI DO PŘÍPRAVY NA SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT JUNIORŮ U20?
Dozvěděl jsem se to před přednáškou ve škole a celou přednášku jsem asi nad ničím jiným nepřemýšlel. Udělalo mi to velkou radost a zároveň dodalo motivaci.
 
JAKÉ JSOU HLAVNÍ ROZDÍLY MEZI REPREZENTAČNÍMI KEMPY A SOUSTŘEDĚNÍMI S JUNIORKOU BULLDOGS?
Reprezentační kempy se odehrávají na hřišti, tam už člověk musí ukázat svou připravenost. Na soustředění je velkou náplní fyzická příprava a hráčské dovednosti, obojí by měl hráč na reprezentačním kempu a v sezóně předvést v plné síle. Řekl bych, že obojí se nese v duchu dobré nálady, což je určitě důležité.
 
MÁŠ MEZI OSTATNÍMI ČLENY KEMPU NĚJAKÉ FAVORITY, KTERÉ OBDIVUJEŠ TROŠKU VÍCE, ČI DOKONCE I NĚJAKÉ VZORY?
Každý hráč tam má velkou kvalitu a každý má své přednosti v něčem jiném. Individuálně jsem nikoho více neobdivoval. Více jsem obdivoval, na jak vysoké úrovni tam byli všichni.
 
JAKÝM DOJMEM NA TEBE PŮSOBILA CESTA HOKEJBALOVÉ REPREZENTACE U20 V POSLEDNÍCH LETECH? BYL JSI V OBRAZE?
Řekl bych, že žádnému hokejbalistovi neuniknou zprávy o reprezentačních výběrech a když byl čas, rád jsem se kouknul i na některé zápasy. Takže ano, sledoval jsem. Většinou na mě výběry působily jako dobrá parta a myslím si, že každý hráč by chtěl být její součástí.
 
V JUNIORCE ODEHRÁVÁŠ JIŽ SVŮJ POSLEDNÍ ROČNÍK. JE NĚCO, CO BYS KLUKŮM DOPORUČIL DO PŘÍŠTÍCH SEZÓN?
Nejsem asi hoden toho, abych jim doporučoval konkrétní věci, od toho jsou tam trenéři. Ale co bych doporučil každému hráči, je aby na sobě individuálně pracoval, to je základ všeho.