HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czMládežPříspěvkyNAŠE PĚTIMINUTOVÉ VÝPADKY NÁS STOJÍ ZÁPASY, HODNOTÍ JAKUB BARÁK

NAŠE PĚTIMINUTOVÉ VÝPADKY NÁS STOJÍ ZÁPASY, HODNOTÍ JAKUB BARÁK

NAŠE PĚTIMINUTOVÉ VÝPADKY NÁS STOJÍ ZÁPASY, HODNOTÍ JAKUB BARÁK

Za podzimní částí ELJ jsme se ohlédli společně s Kubou Barákem (na fotce vlevo na střídačce), vedoucím juniorského družstva Bulldogs Brno. Naši junioři nasbírali za celý podzim jen 6 bodů a neodlepili se ze spodku tabulky. Ovšem rozhodně se to nedá formulovat tak, že by herně zaostávali, zvlášť v posledních odehraných zápasech. Více se dočtete níže.
 
KUBO, CÍTIL JSI U KLUKŮ HERNÍ ZLEPŠENÍ KE KONCI PODZIMNÍ ČÁSTI, KDY JSTE CELKEM ŘÁDNĚ POZLOBILI I MANČAFTY Z VRCHU TABULKY?
Nemyslím si, že konec byl rozdílný oproti začátku. Zatím celou sezónu hrajeme přibližně stejně. Letos je liga velmi vyrovnaná. Každý zápas nemá předem vítěze. Určitě u některých hráčů jde vidět pokrok vpřed, jako např. Jakub Raušer, Filip Staněk a další. Bohužel od některých hráčů bychom čekali více. Je to hodně o přístupu každého jednotlivce sám k sobě. Buď chci na sobě pracovat nebo ne. S bičem u každého zvlášť stát nemůžeme.
 
POHLED NA TABULKU ASI NEBUDE PRO BULDOKY IDEÁLNÍ, NICMÉNĚ BYLY PODLE TVÉHO NÁZORU NĚKTERÉ LETOŠNÍ PROHRY ZBYTEČNÉ?
Upřímně pohled na tabulku nás nijak netěší. Spoustu zápasů jsme si prohráli sami naší nedisciplinovaností a zbrklostí. Nebyl snad zápas, kdy jsme pro jakéhokoliv soupeře nebyli 40 minut soupeřem na stejné či i lepší úrovni. Jenže bohužel máme pětiminutové výpadky, které nás stojí zápasy. Jsme schopni během dvou minut dostat i tři branky. Nejvíc mě upřímně mrzí přistup některých hráčů. V tomto sportu, ať je to hokejbal či hokej, musí být týmový duch a na hřišti vždy musí bojovat 5 hráčů. Toto nám ukázalo hodně soupeřů, kdy bojovali a nechali na hřišti vše. My máme bohužel velké rezervy, na kterých musíme hlavně na trénincích zapracovat a přenášet si to do zápasů.
 
JAK MEZI VÁS ZAPADLI KLUCI Z JIHLAVY?
Kluci toho za nás zase tolik neodehráli. Nasazení jim určitě nechybí, ale nemají tolik prostoru pro růst. Liga juniorů je hodně běhavá soutěž, tudíž nemají tolik času na hraní s míčkem. Toto ovšem zase nemohu tvrdit u Lukáše Čáry. Je to brankář, který už dosahuje velkých kvalit.
 
KTEŘÍ BRNĚNŠTÍ HRÁČI KROM DOMINIKA TOMANA HRAJÍ SVOJI POSLEDNÍ SEZÓNU V JUNIORCE?
Od příštího roku se rozloučíme právě se zmiňovaným Dominikem Tomanem, Danem Krejskou, Patrikem Pivoňkou a Honzou Vlachem.
 
JAKÉ JSOU PLÁNY PRO ZIMNÍ PŘÍPRAVU?
V zimě bude hodně ovlivňovat počasí. Pokud nám bude přát, chceme ho trávit na hřišti a tlačit hráče do taktických věcí. Samozřejmě nebudou chybět fyzické vložky jako tělocvična a jiné. Ale potřebujeme spíše pracovat s hráči na herních věcech. Fyzicky jsme na tom velmi slušně. Nemůžu říct, že bychom nějaký zápas fyzicky odešli, i když jsme na něm byli pouze v 8 či 9 lidech. Ale je potřeba spíše vyladit právě herní situace, ať se naučíme i vyhrávat, protože tým na to potenciál rozhodně má.
 
CHYSTÁTE SE S KLUKY DÁT NA JAŘE ZNOVU DOHROMADY TÝM BULLDOGS JUNIOR PRO MĚSTSKOU BHL?
Toto není úplně otázka na mě. BHL je svým způsobem dobrý trénink navíc. Ale bohužel někteří hráči v některých týmech si trošku pletou sport, který hrají. V této lize nám bylo zraněno spoustu hráčů a poté chyběli v soutěži. Určitě BHL nechci shazovat, ale čekal bych spíše, že tato liga se bude hrát spíše technicky, pěkné akce, hrát to tak nějak až do kuchyně, zkrátka se hokejbalem bavit. Ale pár zápasů mi spíše přišlo, že se hraje na to, kdo koho více zlikviduje. Jde samozřejmě o můj názor. Jestli se bude či nebude hrát, to bude záležet hlavně na hráčích.