HBK Bulldogs Brno | Příspěvky

buldoci.czA týmPříspěvkyPOKUD BUDEME V PLAY-OFF, V UŽŠÍ SESTAVĚ TO STAČIT NEBUDE, MÁ JASNO TRENÉR

POKUD BUDEME V PLAY-OFF, V UŽŠÍ SESTAVĚ TO STAČIT NEBUDE, MÁ JASNO TRENÉR

POKUD BUDEME V PLAY-OFF, V UŽŠÍ SESTAVĚ TO STAČIT NEBUDE, MÁ JASNO TRENÉR

Podzimní část buldočího A-týmu jsme si zrekapitulovali s panem Emmerem, hlavním koučem. V tomto interview zazněly informace například o tom, jak trenér v této sezóně vidí prezentaci nováčků či kluků z B, a také co má se svými hráči v plánu dále.
 
KOUČI, OD DRUHÉHO KLÁNÍ TÉTO SEZÓNY JSTE STÁLE NEVYPADLI Z VÍTĚZNÉ VLNY. CÍTÍTE, ŽE SE KOLEKTIVNÍ HRA VAŠEHO TÝMU OPĚT POSUNULA O NĚJAKÝ TEN STUPÍNEK VÝŠE?
Ten dojem úplně nemám. Co se posunulo výše, je skutečnost, že hráči B týmu, kteří využili možnost tréninků s námi (bylo jich bohužel málo), si osvojili náš systém, a proto nás mohli v některých zápasech plnohodnotně doplnit. Největší posun, ale zároveň naší největší slabinou, je hra v různých sestavách, kdy v každém zápase, kromě toho v Pardubicích, jsme museli sestavu "flikovat" a různě lepit (např. v Poličce jsme dohrávali v 11 lidech). Přesto většina kluků dovede velmi variabilně zaskočit na, pro ně, ne zcela obvyklých postech, někteří velmi dobře. Ne vždy to bylo ideální, ale zatím to stačilo. Ale v play-off, pokud se tam probojujeme, to stačit nebude!
 
POMINEME-LI ÚVODNÍ MAČ V HEŘMANOVĚ MĚSTCI, MĚL JSTE I V PRŮBĚHU NĚKTERÝCH DALŠÍCH ZÁPASŮ OBAVY, ŽE BY TO PO 45 MINUTÁCH NEMUSELO SKONČIT VE VÁŠ PROSPĚCH?
Těch zápasů bylo více. Dokud není odpískán konec, není nic jasné. Připomeňme si další zápasy, které jsme rozhodli v prodloužení (Svítkov, Malenovice), další těsné zápasy (v Malenovicích a doma s Heřmanovým Městcem) a snad ani nemusím připomínat boj v Poličce. A to nemluvím o zápasech Českého poháru.
 
JAK JSTE SPOKOJEN S PROZATÍMNÍMI VÝKONY NOVÝCH TVÁŘÍ A-TÝMU, ZEJMÉNA PETRA VODVÁRKY A FILIPA VALKA?
Petrovi trvalo nějaký čas, než si začal na hřišti věřit. Ale musí popracovat ještě na "kondici" ve dnech zápasů. Filip Valko je velmi rychlý, technický hráč, který když zlepší hru u mantinelů a v předbrankovém prostoru, bude oporou.
 
VLIVEM SOUČASNÉ SITUACE SE VĚTŠINĚ TÝMŮ Z VÝCHODNÍ DIVIZE 1. LIGY ZKRÁTIL PODZIM O DVĚ UTKÁNÍ. PATŘÍTE K LIDEM, KTEŘÍ TO VIDÍ JAKO ROZUMNÉ ŘEŠENÍ?
Jakékoliv zkracování a přesouvání na jaro vidím jako problém a u nás to rozhodně bylo rozumné jen z hlediska počasí (Pardubice "B"), ale ne přesunutí se Svítkovem. V jarní části přichází zranění a náš tým to několikrát výrazně oslabilo. Navíc letos čekám, že play off bude a musíme do něj jít s maximálně širokou soupiskou a maximálně dobře připraveni.
 
JAK DLOUHÉ VOLNO PLÁNUJETE DÁT SVÝM HRÁČŮM A JAKÉ JSOU V TÝMU PLÁNY PRO ZIMNÍ PŘÍPRAVU?
Myslím, že v prosinci by si kluci mohli zahrát nějaký "srandamač" i s kluky s B týmem a juniorkou (pokud bude počasí, ale záleží na nich). Prosinec musí využít na regeneraci, vylízání se z ran a odpočinek. Od 1.1.2022 začíná fyzická příprava a doufám, že všichni ji pojmou zodpovědně. Příprava bude kombinací fyzické přípravy v tělocvičně, herní na hřišti, individuální v posilovně. Nebudu dopředu vyhlašovat nějaká hesla a ultimáta, ale do zápasu pustím jen plně fyzicky i herně připraveného hráče, i kdyby měl být z B týmu. Nicméně vím, že kluci si uvědomují, že letos máme konečně šanci odehrát úplnou sezónu a chtějí bojovat v soutěži co nejdéle a já samozřejmě také!